Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /var/www/skolkapisnicka/data/www/skolka-pisnicka.cz/application/Bootstrap.php on line 35

Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50556 Library:100128 in /var/www/skolkapisnicka/data/www/skolka-pisnicka.cz/application/Bootstrap.php on line 35
Jak se bavíme - Písnička - soukromá MŠ

Jak se bavíme

Vážení a milí rodiče,

rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách v naší Školce Písničce, které proběhnou kromě pravidelného programu. 

Pondělí 4. června – Příběh vodní kapky aneb Kolotoč vody v přírodě, 9.30 hod., koná se v Písničce

Do školky přijde na návštěvu náš oblíbený strejda Petr – už ho známe, hodně toho zná a umí krásně vyprávět, a tak se moc těšíme!

Děti se nejdříve seznámí s kapkou z horské studánky a s jejím pohádkovým dobrodružstvím. Pohádkou a hrou se tak nenuceně a přirozeně seznámí se skupenstvími vody a koloběhem vody v přírodě. Prozkoumají, kde voda pramení a proč je mořská voda slaná. Ve sklenici si společně vyrobí déšť a v závěru programu si udělají pokus s vodou v rostlinách.

Středa 13. června, 9.30 hod., výtvarná dílna ke dni otců, koná se v Písničce

Třetí červnová neděle (letos připadá na 17.6) je nepsaným, neoficiálním, avšak všeobecně známým a mohutně oslavovaným dnem všech otců. I my svým tatínkům k tomuto svátku vyrobíme malý dárek!

A tady je malý bonus pro maminky: Nejmilejší táto, dneska svůj den máš, to zas bude veselo, do nosu si dáš!

Čtvrtek 14. června, 9.30 hod., Moje zvířátko, koná se v Písničce

Tento pořad začne představením zvířátka, v našem případě to možná bude trošku adrenalinová záležitost, protože tentokrát nás přijde do školky navštívit had! Děti se o něm dozvědí spoustu zajímavostí. Poté budeme s dětmi hravou formou pomocí různých her, hádanek, obrázků a činností, společně objevovat, co takový had potřebuje ke svému životu. Děti se naučí, jak o něj pečovat, jak se k němu chovat či naopak nechovat. V závěru pořadu budou mít děti, za dohledu lektora (www.crokidy.cz/nase-krouzky/moje-zviratko), prostor pro bližší seznámení se zaručeně přátelským a ochočeným hadem a ty odvážnější určitě zjistí, že had vůbec není slizký. A nakonec mu mohou říct říkanku Had leze z díry …

Úterý 16. června, 9.30 hod., Ze života hmyzu, konat se bude na nedalekém hřišti a v případě nepříznivého počasí v Písničce

Do školky přijde na návštěvu náš oblíbený strejda Petr a zase nám bude zajímavě povídat. Tentokrát o tom, co se děje v trávě.

Představte si, že jste velcí jako mravenec, beruška nebo čmelák a můžete se projít vysokou trávou. Jaké to bude, jaká překvapení, objevy a nebezpečí na vás čekají?

Po setkání s průvodcem mravencem budou děti v trávě, na stromech či keřích a květinách různými metodami pozorovat a chytat hmyz a další drobné živočichy. Prozkoumají a napodobí jejich způsob pohybu a seznámí se s charakteristickými znaky hmyzu (počet nohou, složené oči, sosáček …).

Úterý 26. června, 16.00 hod., Letní setkání s rodiči a přáteli Písničky, klub Carpe Diem

Jako každý rok i letos uspořádáme setkání dětí rodičů a přátel školky, na které vás srdečně zveme!

Setkání proběhne v klubu Carpe Diem, v. Jičínské ulici č. 4, nedaleko od Flory (http://www.carpediemflora.cz/index.php).

 Děti se moc těší, že vám ukáží, co všechno se naučily. A vy se můžete těšit na pěkné básničky a písničky.

Doufáme, že vám společně s dětmi připravíme hezké odpoledne.

Přijďte své děti podpořit a nezapomeňte pozvat babičky a dědečky, tetičky i strejdy, sourozence, chůvy a přátele :-).

Těšíme se!


Vážení a milí rodiče,

rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách v naší Školce Písničce, které proběhnou kromě pravidelného programu. 

Pátek 4.5 – Dětský úsměv, 9.30 hod., koná se v Písničce

Jak už víte, naše školka se zapojila do projektu Dětský úsměv (www.detskyusmev.org), který je pořádán obecně prospěšnou společností Český zelený kříž a je zaměřen na předcházení vzniku zubního kazu a paradentózy.

Do Písničky opět přijde paní lektorka Lucie a tentokrát si zopakujeme všechno, co jsme se už naučili, protože tato lekce je už poslední. A my doufáme, že děti péči o své zoubky zvládnou, samozřejmě s vaší pomocí doma a s naší ve školce.

Od středy 9. května do čtvrtka 31. května se program Písničky bude odvíjet od dvou hlavních témat, kterými jsou Svátek matek a Pražské jaro, svátek hudby.

Středa 9. května, 9.30 hod., výtvarná dílna ke Dni matek, koná se v Písničce

Den matek je mezinárodním svátkem všech maminek, kterým v tento den vzdáváme dík za jejich lásku, péči a ochotu, obětavost, trpělivost a výchovu. Letos mají maminky svátek v neděli 13. května a my bychom je chtěli potěšit. Děti svým maminkám vyrobí v rámci výtvarného workshopu malý dárek. Už se těšíme, že maminkám uděláme radost, protože je máme moc rádi!

Svátek hudby – Pražské jaro

V průběhu školních květnových dní si budeme povídat o hudbě – jsme Školka Písnička, a tak víme, že 12. května začíná Pražské jaro, velký svátek hudby.

Seznámíme se s různými hudebními nástroji, poslechneme si, jak hrají a zkusíme je podle jejich zvuku rozeznávat.

Jednoduchý hudební nástroj si také vyrobíme.

Budeme si vyprávět o lidových písničkách a naučíme se nové. Naučíme se lidový tanec „mazurka“. Když budete chtít, můžete se inspirovat na této adrese a trénovat s dětmi i doma :-).

Čtvrtek 31. května, Den dětí ve Školce Písnička

V mírném předstihu oslavíme svátek dětí - zaslouží si to!

Pro děti budou připraveny sportovní soutěže a budeme soutěžit o medaile! Podle počasí bude soutěžení probíhat buď na nedalekém hřišti, v případě nepříznivého počasí ve školce (budeme mít připraveny obě varianty).

Děti mají rády karnevaly, a proto budeme rádi, když do školky přijdou v nějaké masce, tentokrát výběr necháváme zcela na nich (potažmo na vás :-).

Ve školce pak jednotlivé kreace doplníme malováním na obličej.

Těšíme se!


Vážení rodiče,

rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách ve Školce Písnička, které proběhnou kromě pravidelného programu. Děkujeme za čas, který věnujete tomuto emailu.

Středa 11.4, pohádka Čert a Káča, Divadlo U Hasičů, 10,30 hod.

Veselá výpravná činoherní pohádka s písničkami o hubaté Káče, kterou čert odnese do pekla, a pak toho pořádně lituje, protože Káča je horší než deset Luciferů. Naštěstí je tu ještě ovčák Jíra, a tak nakonec všechno dobře dopadne.

Účinkují: osmičlenný soubor litvínovského Divadla Jany Galinové.

Čert a Káča nás budou čekat v 10.30 hod., a proto budeme ze školky odcházet hned po svačince, v 9.30 hod.

Prosíme o včasný příchod do školky.

Po dohodě ve školce můžete se svými dětmi přijít také přímo k divadlu.

Úterý 17.4 – Moje zvířátko, 9,30 hod. v Písničce.

Tento pořad začne představením zvířátka, v našem případě morčete, o kterém se děti dozvědí spoustu zajímavých informací. Poté budeme s dětmi hravou formou pomocí různých her, hádanek, obrázků a činností, společně objevovat, co morčátko potřebuje ke svému životu. Děti se naučí, jak o morče pečovat, jak se k němu chovat či naopak nechovat. V závěru pořadu budou mít děti, za dohledu lektora (www.crokidy.cz/nase-krouzky/moje-zviratko), prostor pro bližší seznámení s morčátkem.

Pondělí 23.4 – pohádka Ferda Mravenec, Divadlo U Hasičů, 9,30 hod.

Společně s dětmi půjdeme do Divadla U Hasičů, tentokrát na veselou pohádku s písničkami Ferda Mravenec.

Dobrodružství šikovného mravence s červeným šátkem, jeho popleteného přítele Brouka Pytlíka, půvabné, ale trochu nafoukané Berušky, mrzutého hlemýždě a ostatních brouků a broučků z jednoho palouku patří k našim oblíbeným pohádkám.

Hrají členové Docela velkého divadla Litvínov.

Ferda Mravenec a jeho kamarádi na nás budou čekat v 9.30 hod., a proto budeme odcházet ze školky velmi brzy, a to v 8.40 hod.

Prosíme o včasný příchod do školky.

Po dohodě ve školce můžete se svými dětmi přijít také přímo k divadlu.

Středa 25.4 - Čarodějnice v Písničce.

Na čarodějnický den v Písničce se moc těšíme. Naučíme se písničku Pět ježibab, dáme si čarodějnické párečky a čarodějnické nápoje, zatančíme si a budeme čarovat a také hádat z magické krabice. Prostě si ten den užijeme!

Děkujeme za spolupráci při přípravě kostýmů čarodějnic či strašidýlek, ale samozřejmě i princezen ????.

Pátek 27.4 – Dětský úsměv.

Jak už víte, naše školka se zapojila do projektu Dětský úsměv (www.detskyusmev.org), který je pořádán obecně prospěšnou společností Český zelený kříž a je zaměřen na předcházení vzniku zubního kazu a paradentózy. Do Písničky opět přijde paní lektorka Lucie a hravou formou bude s dětmi nacvičovat správné čištění zoubků, povídat si s nimi o tom, co zoubkům prospívá a co jim škodí a jak o zoubky správně pečovat.

Moc se těšíme!


Vážení rodiče,

rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách ve Školce Písnička, které proběhnou kromě pravidelného programu.

Pátek 2.3 a pátek 16.3 – Dětský úsměv v Písničce, vždy od 9.30 hod. 

Naše školka se zapojila do projektu Dětský úsměv (www.detskyusmev.org), který je pořádán obecně prospěšnou společností Český zelený kříž a je zaměřen na předcházení vzniku zubního kazu a paradentózy. Do Písničky opět přijde paní lektorka Lucie a hravou formou bude s dětmi nacvičovat správné čištění zoubků, povídat si s nimi o tom, co zoubkům prospívá a co jim škodí a jak o zoubky správně pečovat.

Úterý 6.3 – Keramická dílna v Písničce, 9.30 hod.

Tvořivá činnost s keramickou hlínou pro všechny šikovné ruce. Postup tvoření a seznámení se s keramickou hlínou a speciálními barvami nám vysvětlí strejda Ondra ze společnosti Crokidy (www.crokidy.cz). Známe ho už z minulého kroužku a moc se na něj těšíme ????. Tentokrát si vyrobíme něco velikonočního!

Středa 7.3 až pátek 23.3 - Svátek knížek a výstava oblíbených knížek dětí.

V březnu budeme děti seznamovat s kouzelným světem knih. Ve školce si každý den čteme a věříme, že i vy doma svým dětem čtete.

V Písničce si už tradičně uspořádáme výstavu nejoblíbenějších knížek dětí (pondělí 19.3). Proto vás, milí rodiče, prosíme o spolupráci – a sice, aby si vaše děti do školky přinesly svoji oblíbenou knížku.

S dětmi si do knížek vyrobíme záložky a také cedulky se jménem, aby se všechny knížky vrátily v pořádku ke svému majiteli. Všechny knížky si společně také prohlédneme a budeme z nich postupně číst.

Děkujeme!

Čtvrtek 15.3 – Letní příhody včelích medvídků (Divadlo U Hasičů), 9.30 hod.

Společně s dětmi půjdeme do našeho oblíbeného Divadla U Hasičů, tentokrát na veselé pohádkové představení o včelích medvídcích a jejich letních dobrodružstvích.

Čmelda a Brumda nás budou čekat přesně v 9.30 hod., a proto budeme odcházet ze školky opět velmi brzy, a to v 8.30 hod. Prosíme tedy o včasný příchod do školky.

Po dohodě ve školce můžete se svými dětmi přijít také přímo k divadlu.

Středa 21.3, Šípková Růženka, Informační centrum Praha 3, Milešovská 1, 10.30 hod.

Společně s dětmi půjdeme do malého divadélka na loutkovou pohádku Šípková Růženka. A tu máme moc rádi. A tak se těšíme, že ji uvidíme znovu, v jiném, komorním, prostředí a s jinými loutkami.

Těšíme se!

 


Vážení rodiče,

rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách v naší Písničce, které proběhnou kromě pravidelného programu. 

Čtvrtek 8.2 – Masopust v Písničce

Budeme si o Masopustu povídat, ochutnáme masopustní koblížky, budeme soutěžit do naší Knihy rekordů a zatancujeme si! Namalujeme si masopustní škrabošky a uspořádáme soutěžní přehlídku masopustních masek. Pokud dětem s přípravou kostýmů pomůžete, budeme rádi, děkujeme.

Středa 14.2 - Svátek svatého Valentýna.

Jedno z pravidel, které se ve školce snažíme dodržovat je Srdíčkové pravidlo: Máme se rádi, protože jsme kamarádi, chováme se k sobě hezky a pomáháme si. Strkat se, prát se a ubližovat si nám nesluší.

A proto také ve školce oslavíme Valentýna, který je patronem zamilovaných, ale vlastně všech, kteří se mají rádi. Budeme si o něm povídat, povíme si také něco o únorových pranostikách a vyrobíme si valentýnská přáníčka.

Středa 15.2 – Příroda v zimě, 9.30 hod. v Písničce – zábavný enviromentální pořad pro děti

Čím se živí, jak se oblékají a kde si hledají úkryt čáp, veverka, liška, sýkorka a ježek? Vystopujeme je podle stop a zvuků a vyzkoušíme si jejich umění odpočinku, prozíravé shromažďování zásob i techniky lovu. A s tím nám pomůže strejda Petr, kterého už dobře známe.

A až se nás budete ptát, budeme vědět, jak se zima liší od jiných ročních období, budeme vědět, co znamená zimní spánek a kdo po celou zimu spí a co všechno zvířátka musejí udělat, aby zimu přežila a jak jim my sami můžeme pomáhat.

Úterý 20.2 – Zimní příhody včelích medvídků (Divadlo U Hasičů), 9.30 hod.

Víte, jak se čmeláčci chystají na zimu? Proč je podzim tak sladký? Kde spí v zimě pavouk? Co dělají čmeláčci o Vánocích? Kdo je to bílé strašidlo s pometlem? Čí jsou stopy ve sněhu?

Představení Zimní příhody včelích medvídků je uváděno v nastudování Divadla Krapet.

Čmeldové nás čekají v 9.30 hod., a proto budeme ze školky odcházet v 8.30 hod. - prosíme o včasný příchod do školky, děkujeme. Pokud by to pro vás bylo pohodlnější, můžete své děti – po dohodě ve školce – přivést k divadlu.

Těšíme se!


Vážení rodiče,

ještě jednou vám i vašim blízkým přejeme krásný nový rok, pevné zdraví, štěstí a lásku a vše dobré.

Rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách ve Školce Písnička, které budou probíhat kromě pravidelného programu. 

Středa 3.1 – Tříkrálové koruny

Budeme si povídat příběh o třech králích, přečteme si o nich pohádku a vyrobíme si tříkrálové koruny. Také se naučíme krásnou písničku, která vypráví o tom jak Kašpar, Melichar a Baltazar přišli navštívit Ježíška a jaké mu přinesli dary.

Pátek 5.1 – Dětský úsměv v Písničce, 9.30 hod.

Naše školka se zapojila do projektu Dětský úsměv (www.detskyusmev.org), který je pořádán obecně prospěšnou společností Český zelený kříž a je zaměřen na předcházení vzniku zubního kazu a paradentózy. Do Písničky už podruhé v pátek přijde paní lektorka Lucie a hravou formou bude s dětmi nacvičovat správné čištění zoubků, povídat si s nimi o tom, jak o zoubky správně pečovat. Další čtyři lekce budou následovat :-).

Úterý 16.1 – Ptáčci na krmítku, 9.30 hod.

Do školky přijde náš kamarád Petr (asociaceampi.cz) a bude nám povídat o tom, jak se mají ptáčci v zimě, jak se o ně můžeme postarat, poví nám o jejich zvyklostech a potřebách. Také se dozvíme, kteří ptáčci u nás přezimují. Abychom se na jaře mohli radovat z ptačího zpěvu, musíme ptáčkům v zimě pomáhat. A ve školce si společně se strejdou Petrem vyrobíme malá krmítka ze šišek, tuku a semínek. A až půjdeme ven, pověsíme je v parku na stromy, aby se malí opeřenci měli dobře!

Čtvrtek 25.1 – Šípková Růženka, Divadlo U Hasičů, 9.30 hod.

Půjdeme s dětmi do Divadla U Hasičů na rodinnou pohádku Jiřího Chalupy a Jaromíra Klempíře pro nejmenší děti s mnoha písničkami a krásnými loutkami - na motivy známé klasické pohádky o Šípkové Růžence.

Do příběhu budou aktivně zapojeny i děti. Dostanou krátkou lekci ze správné mluvy od Jana Přeučila, zatančí si na plese, děvčátka si zahrají na sudičky, všichni společně pomohou hodnému zahradníkovi, aby přemohl stoletý spánek i nebezpečné trní.

Pohádku připravilo Divadlo Evy Hruškové a Jana Přeučila.

Autorem scénáře a textů k písničkám je známý televizní dramaturg a autor mnoha pohádek Jiří Chalupa. Pohádka je plná krásných písniček od hudebního skladatele Jaromíra Klempíře.

Šípková Růženka nás bude čekat přesně v 9.30 hod., a proto budeme odcházet ze školky velmi brzy, a to v 8.30 hod. Prosíme, abyste své děti přivedli do školky včas.

Po dohodě ve školce můžete se svými dětmi přijít také přímo k divadlu.

Moc se těšíme!

 


Vážení rodiče,

rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách ve Školce Písnička, které budou probíhat kromě pravidelného programu. 

Pátek 1.12 – Dětský úsměv v Písničce, 9.30 hod.,

Naše školka se zapojila do projektu Dětský úsměv (www.detskyusmev.org), který je pořádán obecně prospěšnou společností Český zelený kříž a je zaměřen na předcházení vzniku zubního kazu a paradentózy. Do Písničky tak poprvé v pátek přijde paní lektorka Lucie a hravou formou bude s dětmi nacvičovat správné čištění zoubků, povídat si s nimi o tom, jak o zoubky správně pečovat, a to pomocí modelů zubů, obrázků a pracovních sešitů, které ilustroval pan Miloš Nesvadba. Děti také obdrží nové zubní kartáčky. Celý projekt je rozdělen do šesti lekcí a druhá proběhne v pátek 5. ledna 2018.Ve školce jsou pro vás připraveny letáčky s podrobnými informacemi o projektu.

Úterý 5.12 – Mikuláš v Písničce, 9.30 hod. 

Do školky přijde vzácná návštěva, a to Mikuláš a Anděl. Jejich návštěva je naplánována na dopoledne v 9.30 hod. Mikuláš bude mít u sebe Knihu hříchů a pro každého také malý dárek bude mít Anděl.  Čerta jsme letos nepozvali, aby se děti nebály. 

Než vzácná návštěva přijde, dáme si mikulášskou svačinku, budeme si o Mikulášovi povídat, zopakujeme si říkanky a písničky, které pak Mikulášovi a jeho doprovodu předneseme a také si vyrobíme čertíky a namalujeme mikulášské obrázky.

Pondělí 11.12 – Předvánoční setkání v Kavárně Maluj, 16.30 hod.

Předvánoční setkání, na které vás srdečně zveme, se tentokrát nebude konat v prostorách školky, ale v Kavárně Maluj v Korunní ulici č. 98, Praha 10 (www.kavarna-maluj.cz).

Po odpoledním odpočinku a svačince se tam s dětmi přesuneme a vás budeme očekávat v 16.30 hod., abychom si společně zazpívali koledy.

Poté si můžete s dětmi (na vlastní náklady) namalovat kachličku, talířek nebo hrníček a nechat si je vypálit v peci (personál vám sdělí, kdy si výrobek budete moci vyzvednout).

Úterý 12.12 – Malý kutil v Písničce, 9.30 hod.

Malý kutil je kroužek, který je koncipován tak, aby byla rozvíjena jemná motorika, která je pro děti předškolního a školního věku velmi důležitá. Důraz je kladen také na podněcování trpělivosti a schopnosti koncentrace. Během lekce si děti vyzkoušejí práci s širokou škálou pomůcek a materiálů. Tentokrát si vyrobíme překvapení s vánoční tematikou.

Středa 13.12 – Vánoční pohádka, 9.00 hod., Informační centrum pro Prahu 3, Milešovská 1

Pro děti je připraven vánoční pohádkový příběh o Ježíškovi, kouzelné hvězdě a putování do Betléma se spoustou vánočních koled. A protože už se je ve školce učíme, určitě si některou z nich společně s loutkami zazpíváme.

Vánoční pohádka začne v 9.00 hod., a proto budeme ze školky odcházet v 8.30 hod. - prosíme o včasný příchod do školky, děkujeme.

Středa 20.12 – Ježíšek v Písničce, dopoledne

Do školky přijde Ježíšek! A protože máme ve školce hodné dětičky, přinese jim samozřejmě dárečky. Ježíšek obvykle chodí až 24.12 večer, ale my jsme ho přemluvili, aby k nám přišel už ve středu 20.12 dopoledne.

Než přijde, budeme si povídat o vánočních svátcích, o lidových zvycích, o tom, jak je hezké někoho podarovat a také o tom, že se máme mít rádi nejen o Vánocích. Až uslyšíme zvoneček, půjdeme se podívat ke stromečku – na to, co Ježíšek dětem nadělil.

Moc se těšíme!


Vážení rodiče,

rády bychom vás informovali o nejbližších aktivitách ve Školce Písnička, které budou probíhat kromě pravidelného programu. 

Středa 8.11 – divadelní představení Tři veselá prasátka, 9.30 hod., Divadlo u Hasičů

Dobrodružství tří malých prasátek, která se rozhodla, že budou žít na vlastní pěst a postaví si vlastní domeček. To ovšem netušila, že si na ně brousí zuby velký a hladový vlk! Jak to všechno dopadne? Jak je důležité mít přátele a umět si navzájem pomáhat? To se děti dozvědí právě v tomto činoherním pohádkovém muzikálu s písničkami Jaromíra Nohavici.

Tři prasátka nás čekají v 9.30 hod., a proto budeme ze školky odcházet v 8.30 hod. - prosíme o včasný příchod do školky, děkujeme.

Pokud by to pro vás bylo pohodlnější, můžete své děti – po předchozí dohodě ve školce – přivést přímo k divadlu. 

 

Úterý 14.11 – Keramika, 9.30 hod. ve školce

Tvořivá činnost s keramickou hlínou pro všechny šikovné ruce. Vyrobíme si něco pěkného! Postup tvoření a seznámení se s keramickou hlínou a speciálními barvami nám vysvětlí strejda Ondra ze společnosti Crokidy (www.crokidy.cz). Známe ho už z minulého kroužku kuchtění a moc se na něj těšíme.Naše výtvory ale budou muset 14 dní zasychat, pak je Ondra odveze k vypálení do keramické pece. A nakonec vypálené výrobky přiveze k nám zpět do školky. Děti si hotové výrobky odnesou domů.

Středa 22.11 – Perníková chaloupka, 9.00 hod., Informační centrum pro Prahu 3, Milešovská 1

Společně s dětmi půjdeme na loutkové představení Perníková chaloupka. Pohádku známe, ale v provedení loutek jsme ji ještě neviděli, a proto už jsme nedočkaví!

Jeníček s Mařenkou se na nás budou těšit v 9.00 hod., a proto budeme ze školky odcházet v 8.30 hod. - prosíme o včasný příchod do školky, děkujeme.

Moc se těšíme!

Přílohy

Název Popis odkaz
malujeme_vystava.jpg 137 kB