Jak se bavíme

Vážení a milí rodiče,

rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách, které proběhnou v naší Písničce kromě pravidelného programu. 

Solná jeskyně

V září začneme s dětmi chodit do solné jeskyně, která se nachází v budově Základní školy na nám. Jiřího z Poděbrad. Solnou jeskyni budeme mít pronajatou každou středu od 9.15 hod. do 10.00 hod.

Ze školky budeme odcházet nejpozději v 8.50 hod., prosíme proto o včasný příchod do školky. Děkujeme.

Po předchozí domluvě ve školce můžete své dítě přivést přímo do solné jeskyně.

 

Úterý 11.9 - Moje zvířátko - kočka, 9.30 hod., ve školce

Už jsme měli na návštěvě v Písničce štěňátko. A teď k nám přijde kočička.

Kočky jsou pružné, mazlivé, rády si hrají, jsou sebejisté a úplně nejvíc záhadné.

Děti se dozvědí všechno o životě správné kočky (a že těch životů má sedm!), a také co všechno takový malý tygr potřebuje, aby byl šťastný spokojený.

S dětmi si zacvičíme a naučíme se pravý kočičí hřbet!

 

Úterý 18.9 – Jak se rodí jablko, 9.30 hod., ve školce

Jabloňový skřítek bude dětem vyprávět příběh o jabloni, kterou si zasadil pohádkový zahradník. Jako kouzlem ve školce jabloň rozkvete a bude mít zelená jablíčka, která sluníčkem zčervenají.

Děti také ochutnají různé druhy jablek a nakrouhají si křížaly.

 

Úterý 25.9 – Jablíčkový den v Písničce, ve školce

Ve školce si uspořádáme jablíčkový den!

Pokud to bude ve vašich možnostech a silách, oblečte své děti do jednobarevných červených, zelených nebo žlutých triček, která si mohou umazat J.

Kromě soutěže do naší Knihy rekordů se naučíme krásnou písničku a také si „uvaříme“ jablečný kompot.

Prosíme, abyste svým dětem připravili do školky jedno jablíčko – jablíčka budeme potřebovat na malování jablečných zavařenin a také na výrobu zdravého mlsání, děkujeme J.

 

Těšíme se!

 


Vážení a milí rodiče,

rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách, které proběhnou v naší Písničce kromě pravidelného programu.

Úterý 7.8 - Moje zvířátko - štěně, 9.30 hod., ve školce

Chtělo by vaše dítě pejska? Mít doma psa je přáním snad každého dítěte. Ale jen málokteré z nich si uvědomuje, co všechno péče o domácí zvíře obnáší.

Ale abychom vás nestrašili, s krásným štěňátkem se mohou vaše děti seznámit a pomazlit se zatím u nás v Písničce. Děti se dozvědí, jak se o pejska správně starat, aby se mu dobře dařilo a žilo život šťastného štěněte. A to vůbec není jednoduché.

Třeba se pak domluvíte na rybičkách nebo křečkovi :).

Středa 8.8 – Zvířátka na dvorku, 9.30 hod., ve školce

S kocourem Mikešem se vypravíme za jeho přáteli ze dvorku: kravičkou, kozou, prasátkem, husou a králíkem. Budeme objevovat jejich život na statku. Jak hospodářská zvířátka člověku pomáhají a čím mu prospívají? A co musí správný hospodář pro zvířata udělat, jak se o ně starat a čím je nakrmit?

Společně si postavíme hospodářství se všemi zvířátky, která do něj patří. 

Děti se naučí hospodářská zvířata nejen vyjmenovat, poznat (krávu, kozu, prase, husu, králíka, kočku domácí …), ale budou vědět, jaký z nich má člověk užitek.

Pátek 17.8 – Co mám k svačině, 9.30 hod., ve školce

Panu malíři Arcimboldovi, který přijde do školky na návštěvu, pomohou děti vytvořit postavu člověka ze všeho důležitého, co lidské tělo potřebuje, aby bylo zdravé a plné energie.

Děti roztřídí potraviny podle barev a dozvědí s, co jednotlivé potraviny obsahují. Zahrají si hru, ve které se dozvědí, jak na lidské tělo působí vláknina, z čeho jsou složeny kosti a kdy tělo potřebuje tuk nebo cukry.

Na závěr si děti pomocí obrázků sestaví zdravou svačinu (a pak vás určitě budou poučovat i doma:).

Těšíme se!


Vážení a milí rodiče,

rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách, které proběhnou v naší Písničce kromě pravidelného programu. 

 

Úterý 10.7 -  Tajemství slunce, 9.30 hod. ve školce a na hřišti

V roli objevitelů vesmíru budeme jako planety sluneční soustavy obíhat okolo Slunce. Vyzkoušíme si, jak vzniká teplo a světlo na Slunci, budeme zachycovat sluneční déšť a bádat nad tím, kdy je Slunce nejsilnější a jak ovlivňuje střídání ročních období, dne a noci.  

Podíváme se na Slunce pomocí speciálních brýlí. Energii slunečních paprsků se pokusíme zapřáhnout k ohřevu vody a pohonu solární hračky a na závěr se naučíme básničku, aby nám připomínala, komu vděčíme za život na Zemi.

 

Středa 11.7 - Malý kuchtík, 9.30 hod. ve školce

Budeme se učit kuchařskému umění! A bude to studená kuchyně – tentokrát jednohubky. Moc se těšíme na naši kamarádku Klárku ze společnosti Crokidy (www.crokidy.cz), která nám vše vysvětlí, ukáže, řekne nám, co budeme potřebovat a jak budeme postupovat, a hlavně nám bude pomáhat. Nakonec si společně prostřeme a budeme ochutnávat!

 

Pondělí 23.7 - Svět stromu, 9.30 hod. ve školce a na hřišti

Strom. Nehybně stojí, tiše dýchá, v jeho žilách proudí míza, ve svých korunách nabízí potravu a útočiště hmyzu, ptákům a dalším živočichům. Na jaře kvete, v létě plodí, na podzim posílá semínka do světa a v zimě odpočívá. Prozkoumáme jeho kůru i listy, pomůžeme mu s výrobou cukru ze světla a distribucí vody. Povíme si, jaké pupeny, květy a plody mají stromy v jednotlivých ročních obdobích. Budeme poznávat stromy podle tvaru listů.

 

Těšíme se!

 


 

Vážení a milí rodiče,

rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách v naší Školce Písničce, které proběhnou kromě pravidelného programu. 

Pondělí 4. června – Příběh vodní kapky aneb Kolotoč vody v přírodě, 9.30 hod., koná se v Písničce

Do školky přijde na návštěvu náš oblíbený strejda Petr – už ho známe, hodně toho zná a umí krásně vyprávět, a tak se moc těšíme!

Děti se nejdříve seznámí s kapkou z horské studánky a s jejím pohádkovým dobrodružstvím. Pohádkou a hrou se tak nenuceně a přirozeně seznámí se skupenstvími vody a koloběhem vody v přírodě. Prozkoumají, kde voda pramení a proč je mořská voda slaná. Ve sklenici si společně vyrobí déšť a v závěru programu si udělají pokus s vodou v rostlinách.

Středa 13. června, 9.30 hod., výtvarná dílna ke dni otců, koná se v Písničce

Třetí červnová neděle (letos připadá na 17.6) je nepsaným, neoficiálním, avšak všeobecně známým a mohutně oslavovaným dnem všech otců. I my svým tatínkům k tomuto svátku vyrobíme malý dárek!

A tady je malý bonus pro maminky: Nejmilejší táto, dneska svůj den máš, to zas bude veselo, do nosu si dáš!

Čtvrtek 14. června, 9.30 hod., Moje zvířátko, koná se v Písničce

Tento pořad začne představením zvířátka, v našem případě to možná bude trošku adrenalinová záležitost, protože tentokrát nás přijde do školky navštívit had! Děti se o něm dozvědí spoustu zajímavostí. Poté budeme s dětmi hravou formou pomocí různých her, hádanek, obrázků a činností, společně objevovat, co takový had potřebuje ke svému životu. Děti se naučí, jak o něj pečovat, jak se k němu chovat či naopak nechovat. V závěru pořadu budou mít děti, za dohledu lektora (www.crokidy.cz/nase-krouzky/moje-zviratko), prostor pro bližší seznámení se zaručeně přátelským a ochočeným hadem a ty odvážnější určitě zjistí, že had vůbec není slizký. A nakonec mu mohou říct říkanku Had leze z díry …

Úterý 16. června, 9.30 hod., Ze života hmyzu, konat se bude na nedalekém hřišti a v případě nepříznivého počasí v Písničce

Do školky přijde na návštěvu náš oblíbený strejda Petr a zase nám bude zajímavě povídat. Tentokrát o tom, co se děje v trávě.

Představte si, že jste velcí jako mravenec, beruška nebo čmelák a můžete se projít vysokou trávou. Jaké to bude, jaká překvapení, objevy a nebezpečí na vás čekají?

Po setkání s průvodcem mravencem budou děti v trávě, na stromech či keřích a květinách různými metodami pozorovat a chytat hmyz a další drobné živočichy. Prozkoumají a napodobí jejich způsob pohybu a seznámí se s charakteristickými znaky hmyzu (počet nohou, složené oči, sosáček …).

Úterý 26. června, 16.00 hod., Letní setkání s rodiči a přáteli Písničky, klub Carpe Diem

Jako každý rok i letos uspořádáme setkání dětí rodičů a přátel školky, na které vás srdečně zveme!

Setkání proběhne v klubu Carpe Diem, v. Jičínské ulici č. 4, nedaleko od Flory (http://www.carpediemflora.cz/index.php).

 Děti se moc těší, že vám ukáží, co všechno se naučily. A vy se můžete těšit na pěkné básničky a písničky.

Doufáme, že vám společně s dětmi připravíme hezké odpoledne.

Přijďte své děti podpořit a nezapomeňte pozvat babičky a dědečky, tetičky i strejdy, sourozence, chůvy a přátele :-).

Těšíme se!


Vážení a milí rodiče,

rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách v naší Školce Písničce, které proběhnou kromě pravidelného programu. 

Pátek 4.5 – Dětský úsměv, 9.30 hod., koná se v Písničce

Jak už víte, naše školka se zapojila do projektu Dětský úsměv (www.detskyusmev.org), který je pořádán obecně prospěšnou společností Český zelený kříž a je zaměřen na předcházení vzniku zubního kazu a paradentózy.

Do Písničky opět přijde paní lektorka Lucie a tentokrát si zopakujeme všechno, co jsme se už naučili, protože tato lekce je už poslední. A my doufáme, že děti péči o své zoubky zvládnou, samozřejmě s vaší pomocí doma a s naší ve školce.

Od středy 9. května do čtvrtka 31. května se program Písničky bude odvíjet od dvou hlavních témat, kterými jsou Svátek matek a Pražské jaro, svátek hudby.

Středa 9. května, 9.30 hod., výtvarná dílna ke Dni matek, koná se v Písničce

Den matek je mezinárodním svátkem všech maminek, kterým v tento den vzdáváme dík za jejich lásku, péči a ochotu, obětavost, trpělivost a výchovu. Letos mají maminky svátek v neděli 13. května a my bychom je chtěli potěšit. Děti svým maminkám vyrobí v rámci výtvarného workshopu malý dárek. Už se těšíme, že maminkám uděláme radost, protože je máme moc rádi!

Svátek hudby – Pražské jaro

V průběhu školních květnových dní si budeme povídat o hudbě – jsme Školka Písnička, a tak víme, že 12. května začíná Pražské jaro, velký svátek hudby.

Seznámíme se s různými hudebními nástroji, poslechneme si, jak hrají a zkusíme je podle jejich zvuku rozeznávat.

Jednoduchý hudební nástroj si také vyrobíme.

Budeme si vyprávět o lidových písničkách a naučíme se nové. Naučíme se lidový tanec „mazurka“. Když budete chtít, můžete se inspirovat na této adrese a trénovat s dětmi i doma :-).

Čtvrtek 31. května, Den dětí ve Školce Písnička

V mírném předstihu oslavíme svátek dětí - zaslouží si to!

Pro děti budou připraveny sportovní soutěže a budeme soutěžit o medaile! Podle počasí bude soutěžení probíhat buď na nedalekém hřišti, v případě nepříznivého počasí ve školce (budeme mít připraveny obě varianty).

Děti mají rády karnevaly, a proto budeme rádi, když do školky přijdou v nějaké masce, tentokrát výběr necháváme zcela na nich (potažmo na vás :-).

Ve školce pak jednotlivé kreace doplníme malováním na obličej.

Těšíme se!


Vážení rodiče,

rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách ve Školce Písnička, které proběhnou kromě pravidelného programu. Děkujeme za čas, který věnujete tomuto emailu.

Středa 11.4, pohádka Čert a Káča, Divadlo U Hasičů, 10,30 hod.

Veselá výpravná činoherní pohádka s písničkami o hubaté Káče, kterou čert odnese do pekla, a pak toho pořádně lituje, protože Káča je horší než deset Luciferů. Naštěstí je tu ještě ovčák Jíra, a tak nakonec všechno dobře dopadne.

Účinkují: osmičlenný soubor litvínovského Divadla Jany Galinové.

Čert a Káča nás budou čekat v 10.30 hod., a proto budeme ze školky odcházet hned po svačince, v 9.30 hod.

Prosíme o včasný příchod do školky.

Po dohodě ve školce můžete se svými dětmi přijít také přímo k divadlu.

Úterý 17.4 – Moje zvířátko, 9,30 hod. v Písničce.

Tento pořad začne představením zvířátka, v našem případě morčete, o kterém se děti dozvědí spoustu zajímavých informací. Poté budeme s dětmi hravou formou pomocí různých her, hádanek, obrázků a činností, společně objevovat, co morčátko potřebuje ke svému životu. Děti se naučí, jak o morče pečovat, jak se k němu chovat či naopak nechovat. V závěru pořadu budou mít děti, za dohledu lektora (www.crokidy.cz/nase-krouzky/moje-zviratko), prostor pro bližší seznámení s morčátkem.

Pondělí 23.4 – pohádka Ferda Mravenec, Divadlo U Hasičů, 9,30 hod.

Společně s dětmi půjdeme do Divadla U Hasičů, tentokrát na veselou pohádku s písničkami Ferda Mravenec.

Dobrodružství šikovného mravence s červeným šátkem, jeho popleteného přítele Brouka Pytlíka, půvabné, ale trochu nafoukané Berušky, mrzutého hlemýždě a ostatních brouků a broučků z jednoho palouku patří k našim oblíbeným pohádkám.

Hrají členové Docela velkého divadla Litvínov.

Ferda Mravenec a jeho kamarádi na nás budou čekat v 9.30 hod., a proto budeme odcházet ze školky velmi brzy, a to v 8.40 hod.

Prosíme o včasný příchod do školky.

Po dohodě ve školce můžete se svými dětmi přijít také přímo k divadlu.

Středa 25.4 - Čarodějnice v Písničce.

Na čarodějnický den v Písničce se moc těšíme. Naučíme se písničku Pět ježibab, dáme si čarodějnické párečky a čarodějnické nápoje, zatančíme si a budeme čarovat a také hádat z magické krabice. Prostě si ten den užijeme!

Děkujeme za spolupráci při přípravě kostýmů čarodějnic či strašidýlek, ale samozřejmě i princezen ????.

Pátek 27.4 – Dětský úsměv.

Jak už víte, naše školka se zapojila do projektu Dětský úsměv (www.detskyusmev.org), který je pořádán obecně prospěšnou společností Český zelený kříž a je zaměřen na předcházení vzniku zubního kazu a paradentózy. Do Písničky opět přijde paní lektorka Lucie a hravou formou bude s dětmi nacvičovat správné čištění zoubků, povídat si s nimi o tom, co zoubkům prospívá a co jim škodí a jak o zoubky správně pečovat.

Moc se těšíme!


Vážení rodiče,

rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách ve Školce Písnička, které proběhnou kromě pravidelného programu.

Pátek 2.3 a pátek 16.3 – Dětský úsměv v Písničce, vždy od 9.30 hod. 

Naše školka se zapojila do projektu Dětský úsměv (www.detskyusmev.org), který je pořádán obecně prospěšnou společností Český zelený kříž a je zaměřen na předcházení vzniku zubního kazu a paradentózy. Do Písničky opět přijde paní lektorka Lucie a hravou formou bude s dětmi nacvičovat správné čištění zoubků, povídat si s nimi o tom, co zoubkům prospívá a co jim škodí a jak o zoubky správně pečovat.

Úterý 6.3 – Keramická dílna v Písničce, 9.30 hod.

Tvořivá činnost s keramickou hlínou pro všechny šikovné ruce. Postup tvoření a seznámení se s keramickou hlínou a speciálními barvami nám vysvětlí strejda Ondra ze společnosti Crokidy (www.crokidy.cz). Známe ho už z minulého kroužku a moc se na něj těšíme ????. Tentokrát si vyrobíme něco velikonočního!

Středa 7.3 až pátek 23.3 - Svátek knížek a výstava oblíbených knížek dětí.

V březnu budeme děti seznamovat s kouzelným světem knih. Ve školce si každý den čteme a věříme, že i vy doma svým dětem čtete.

V Písničce si už tradičně uspořádáme výstavu nejoblíbenějších knížek dětí (pondělí 19.3). Proto vás, milí rodiče, prosíme o spolupráci – a sice, aby si vaše děti do školky přinesly svoji oblíbenou knížku.

S dětmi si do knížek vyrobíme záložky a také cedulky se jménem, aby se všechny knížky vrátily v pořádku ke svému majiteli. Všechny knížky si společně také prohlédneme a budeme z nich postupně číst.

Děkujeme!

Čtvrtek 15.3 – Letní příhody včelích medvídků (Divadlo U Hasičů), 9.30 hod.

Společně s dětmi půjdeme do našeho oblíbeného Divadla U Hasičů, tentokrát na veselé pohádkové představení o včelích medvídcích a jejich letních dobrodružstvích.

Čmelda a Brumda nás budou čekat přesně v 9.30 hod., a proto budeme odcházet ze školky opět velmi brzy, a to v 8.30 hod. Prosíme tedy o včasný příchod do školky.

Po dohodě ve školce můžete se svými dětmi přijít také přímo k divadlu.

Středa 21.3, Šípková Růženka, Informační centrum Praha 3, Milešovská 1, 10.30 hod.

Společně s dětmi půjdeme do malého divadélka na loutkovou pohádku Šípková Růženka. A tu máme moc rádi. A tak se těšíme, že ji uvidíme znovu, v jiném, komorním, prostředí a s jinými loutkami.

Těšíme se!

 


Vážení rodiče,

rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách v naší Písničce, které proběhnou kromě pravidelného programu. 

Čtvrtek 8.2 – Masopust v Písničce

Budeme si o Masopustu povídat, ochutnáme masopustní koblížky, budeme soutěžit do naší Knihy rekordů a zatancujeme si! Namalujeme si masopustní škrabošky a uspořádáme soutěžní přehlídku masopustních masek. Pokud dětem s přípravou kostýmů pomůžete, budeme rádi, děkujeme.

Středa 14.2 - Svátek svatého Valentýna.

Jedno z pravidel, které se ve školce snažíme dodržovat je Srdíčkové pravidlo: Máme se rádi, protože jsme kamarádi, chováme se k sobě hezky a pomáháme si. Strkat se, prát se a ubližovat si nám nesluší.

A proto také ve školce oslavíme Valentýna, který je patronem zamilovaných, ale vlastně všech, kteří se mají rádi. Budeme si o něm povídat, povíme si také něco o únorových pranostikách a vyrobíme si valentýnská přáníčka.

Středa 15.2 – Příroda v zimě, 9.30 hod. v Písničce – zábavný enviromentální pořad pro děti

Čím se živí, jak se oblékají a kde si hledají úkryt čáp, veverka, liška, sýkorka a ježek? Vystopujeme je podle stop a zvuků a vyzkoušíme si jejich umění odpočinku, prozíravé shromažďování zásob i techniky lovu. A s tím nám pomůže strejda Petr, kterého už dobře známe.

A až se nás budete ptát, budeme vědět, jak se zima liší od jiných ročních období, budeme vědět, co znamená zimní spánek a kdo po celou zimu spí a co všechno zvířátka musejí udělat, aby zimu přežila a jak jim my sami můžeme pomáhat.

Úterý 20.2 – Zimní příhody včelích medvídků (Divadlo U Hasičů), 9.30 hod.

Víte, jak se čmeláčci chystají na zimu? Proč je podzim tak sladký? Kde spí v zimě pavouk? Co dělají čmeláčci o Vánocích? Kdo je to bílé strašidlo s pometlem? Čí jsou stopy ve sněhu?

Představení Zimní příhody včelích medvídků je uváděno v nastudování Divadla Krapet.

Čmeldové nás čekají v 9.30 hod., a proto budeme ze školky odcházet v 8.30 hod. - prosíme o včasný příchod do školky, děkujeme. Pokud by to pro vás bylo pohodlnější, můžete své děti – po dohodě ve školce – přivést k divadlu.

Těšíme se!


Vážení rodiče,

ještě jednou vám i vašim blízkým přejeme krásný nový rok, pevné zdraví, štěstí a lásku a vše dobré.

Rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách ve Školce Písnička, které budou probíhat kromě pravidelného programu. 

Středa 3.1 – Tříkrálové koruny

Budeme si povídat příběh o třech králích, přečteme si o nich pohádku a vyrobíme si tříkrálové koruny. Také se naučíme krásnou písničku, která vypráví o tom jak Kašpar, Melichar a Baltazar přišli navštívit Ježíška a jaké mu přinesli dary.

Pátek 5.1 – Dětský úsměv v Písničce, 9.30 hod.

Naše školka se zapojila do projektu Dětský úsměv (www.detskyusmev.org), který je pořádán obecně prospěšnou společností Český zelený kříž a je zaměřen na předcházení vzniku zubního kazu a paradentózy. Do Písničky už podruhé v pátek přijde paní lektorka Lucie a hravou formou bude s dětmi nacvičovat správné čištění zoubků, povídat si s nimi o tom, jak o zoubky správně pečovat. Další čtyři lekce budou následovat :-).

Úterý 16.1 – Ptáčci na krmítku, 9.30 hod.

Do školky přijde náš kamarád Petr (asociaceampi.cz) a bude nám povídat o tom, jak se mají ptáčci v zimě, jak se o ně můžeme postarat, poví nám o jejich zvyklostech a potřebách. Také se dozvíme, kteří ptáčci u nás přezimují. Abychom se na jaře mohli radovat z ptačího zpěvu, musíme ptáčkům v zimě pomáhat. A ve školce si společně se strejdou Petrem vyrobíme malá krmítka ze šišek, tuku a semínek. A až půjdeme ven, pověsíme je v parku na stromy, aby se malí opeřenci měli dobře!

Čtvrtek 25.1 – Šípková Růženka, Divadlo U Hasičů, 9.30 hod.

Půjdeme s dětmi do Divadla U Hasičů na rodinnou pohádku Jiřího Chalupy a Jaromíra Klempíře pro nejmenší děti s mnoha písničkami a krásnými loutkami - na motivy známé klasické pohádky o Šípkové Růžence.

Do příběhu budou aktivně zapojeny i děti. Dostanou krátkou lekci ze správné mluvy od Jana Přeučila, zatančí si na plese, děvčátka si zahrají na sudičky, všichni společně pomohou hodnému zahradníkovi, aby přemohl stoletý spánek i nebezpečné trní.

Pohádku připravilo Divadlo Evy Hruškové a Jana Přeučila.

Autorem scénáře a textů k písničkám je známý televizní dramaturg a autor mnoha pohádek Jiří Chalupa. Pohádka je plná krásných písniček od hudebního skladatele Jaromíra Klempíře.

Šípková Růženka nás bude čekat přesně v 9.30 hod., a proto budeme odcházet ze školky velmi brzy, a to v 8.30 hod. Prosíme, abyste své děti přivedli do školky včas.

Po dohodě ve školce můžete se svými dětmi přijít také přímo k divadlu.

Moc se těšíme!

 


Vážení rodiče,

rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách ve Školce Písnička, které budou probíhat kromě pravidelného programu. 

Pátek 1.12 – Dětský úsměv v Písničce, 9.30 hod.,

Naše školka se zapojila do projektu Dětský úsměv (www.detskyusmev.org), který je pořádán obecně prospěšnou společností Český zelený kříž a je zaměřen na předcházení vzniku zubního kazu a paradentózy. Do Písničky tak poprvé v pátek přijde paní lektorka Lucie a hravou formou bude s dětmi nacvičovat správné čištění zoubků, povídat si s nimi o tom, jak o zoubky správně pečovat, a to pomocí modelů zubů, obrázků a pracovních sešitů, které ilustroval pan Miloš Nesvadba. Děti také obdrží nové zubní kartáčky. Celý projekt je rozdělen do šesti lekcí a druhá proběhne v pátek 5. ledna 2018.Ve školce jsou pro vás připraveny letáčky s podrobnými informacemi o projektu.

Úterý 5.12 – Mikuláš v Písničce, 9.30 hod. 

Do školky přijde vzácná návštěva, a to Mikuláš a Anděl. Jejich návštěva je naplánována na dopoledne v 9.30 hod. Mikuláš bude mít u sebe Knihu hříchů a pro každého také malý dárek bude mít Anděl.  Čerta jsme letos nepozvali, aby se děti nebály. 

Než vzácná návštěva přijde, dáme si mikulášskou svačinku, budeme si o Mikulášovi povídat, zopakujeme si říkanky a písničky, které pak Mikulášovi a jeho doprovodu předneseme a také si vyrobíme čertíky a namalujeme mikulášské obrázky.

Pondělí 11.12 – Předvánoční setkání v Kavárně Maluj, 16.30 hod.

Předvánoční setkání, na které vás srdečně zveme, se tentokrát nebude konat v prostorách školky, ale v Kavárně Maluj v Korunní ulici č. 98, Praha 10 (www.kavarna-maluj.cz).

Po odpoledním odpočinku a svačince se tam s dětmi přesuneme a vás budeme očekávat v 16.30 hod., abychom si společně zazpívali koledy.

Poté si můžete s dětmi (na vlastní náklady) namalovat kachličku, talířek nebo hrníček a nechat si je vypálit v peci (personál vám sdělí, kdy si výrobek budete moci vyzvednout).

Úterý 12.12 – Malý kutil v Písničce, 9.30 hod.

Malý kutil je kroužek, který je koncipován tak, aby byla rozvíjena jemná motorika, která je pro děti předškolního a školního věku velmi důležitá. Důraz je kladen také na podněcování trpělivosti a schopnosti koncentrace. Během lekce si děti vyzkoušejí práci s širokou škálou pomůcek a materiálů. Tentokrát si vyrobíme překvapení s vánoční tematikou.

Středa 13.12 – Vánoční pohádka, 9.00 hod., Informační centrum pro Prahu 3, Milešovská 1

Pro děti je připraven vánoční pohádkový příběh o Ježíškovi, kouzelné hvězdě a putování do Betléma se spoustou vánočních koled. A protože už se je ve školce učíme, určitě si některou z nich společně s loutkami zazpíváme.

Vánoční pohádka začne v 9.00 hod., a proto budeme ze školky odcházet v 8.30 hod. - prosíme o včasný příchod do školky, děkujeme.

Středa 20.12 – Ježíšek v Písničce, dopoledne

Do školky přijde Ježíšek! A protože máme ve školce hodné dětičky, přinese jim samozřejmě dárečky. Ježíšek obvykle chodí až 24.12 večer, ale my jsme ho přemluvili, aby k nám přišel už ve středu 20.12 dopoledne.

Než přijde, budeme si povídat o vánočních svátcích, o lidových zvycích, o tom, jak je hezké někoho podarovat a také o tom, že se máme mít rádi nejen o Vánocích. Až uslyšíme zvoneček, půjdeme se podívat ke stromečku – na to, co Ježíšek dětem nadělil.

Moc se těšíme!


Vážení rodiče,

rády bychom vás informovali o nejbližších aktivitách ve Školce Písnička, které budou probíhat kromě pravidelného programu. 

Středa 8.11 – divadelní představení Tři veselá prasátka, 9.30 hod., Divadlo u Hasičů

Dobrodružství tří malých prasátek, která se rozhodla, že budou žít na vlastní pěst a postaví si vlastní domeček. To ovšem netušila, že si na ně brousí zuby velký a hladový vlk! Jak to všechno dopadne? Jak je důležité mít přátele a umět si navzájem pomáhat? To se děti dozvědí právě v tomto činoherním pohádkovém muzikálu s písničkami Jaromíra Nohavici.

Tři prasátka nás čekají v 9.30 hod., a proto budeme ze školky odcházet v 8.30 hod. - prosíme o včasný příchod do školky, děkujeme.

Pokud by to pro vás bylo pohodlnější, můžete své děti – po předchozí dohodě ve školce – přivést přímo k divadlu. 

 

Úterý 14.11 – Keramika, 9.30 hod. ve školce

Tvořivá činnost s keramickou hlínou pro všechny šikovné ruce. Vyrobíme si něco pěkného! Postup tvoření a seznámení se s keramickou hlínou a speciálními barvami nám vysvětlí strejda Ondra ze společnosti Crokidy (www.crokidy.cz). Známe ho už z minulého kroužku kuchtění a moc se na něj těšíme.Naše výtvory ale budou muset 14 dní zasychat, pak je Ondra odveze k vypálení do keramické pece. A nakonec vypálené výrobky přiveze k nám zpět do školky. Děti si hotové výrobky odnesou domů.

Středa 22.11 – Perníková chaloupka, 9.00 hod., Informační centrum pro Prahu 3, Milešovská 1

Společně s dětmi půjdeme na loutkové představení Perníková chaloupka. Pohádku známe, ale v provedení loutek jsme ji ještě neviděli, a proto už jsme nedočkaví!

Jeníček s Mařenkou se na nás budou těšit v 9.00 hod., a proto budeme ze školky odcházet v 8.30 hod. - prosíme o včasný příchod do školky, děkujeme.

Moc se těšíme!

Přílohy

Název Popis odkaz
malujeme_vystava.jpg 137 kB