Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /var/www/skolkapisnicka/data/www/skolka-pisnicka.cz/application/Bootstrap.php on line 35

Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50556 Library:100128 in /var/www/skolkapisnicka/data/www/skolka-pisnicka.cz/application/Bootstrap.php on line 35
Program - Písnička - soukromá MŠ

Program

Denní program

07.00 – 08.30 Příchod do školky, volné hraní podle zájmů a přání dětí.
08.30 – 09.00 Malá ranní rozcvička a komunitní kroužek - vítáme nový den, povídáme si o všem, co nás zajímá (téma dne).
09.00 – 09.30 Dopolední svačinka.
09.30 – 10.15 Dopolední program dle tématu měsíce; povídáme si, vyprávíme pohádky a zážitky, a tak zdokonalujeme naše vyjadřovací schopnosti, vyrábíme, zpíváme, cvičíme, učíme se anglicky (o všech aktivitách průběžně informujeme rodiče).
10.15– 12.15 Pobyt dětí venku – je spojen s pozorováním přírody, pohybovými aktivitami a hrami, ale zároveň se naučíme i něco praktického a hlavně důležitého - jak se správně přechází ulice, co nám říká semafor a na co si dávat pozor, co vidíme kolem sebe.
12.15 – 12.45 Oběd – děti společně s paní učitelkou přichystají talířky a příbor.
12.45 – 13.00 Příprava na odpolední odpočinek - před ním si vyčistíme zoubky (jsme zapojeni do projektu Nechci kazy) a převlékneme se do pyžámka, které nám maminka připravila

Děti, které odchází ze školky po obědě, se připraví na odchod domů.

13.00 – 14.30 A bude se odpočívat. Před tím si ještě poslechneme pohádku. 
14.30 – 15.00 Odpolední svačinka.
15.00 – 18.00 Odpolední program - povíme si, jak se nám líbil celý den, co byl nejhezčí zážitek, něco si nakreslíme nebo si budeme „jenom“ hrát (zájmové činnosti a hry dle vlastní volby a přání dětí) a společně číst pohádky; rozcházení dětí domů.

Příchody dětí nejsou nijak ohraničeny, ale budeme rádi, přivedete-li vaše dítě do 8.30 hodin, protože od 8.30 hod. už probíhá pravidelný školkový program.


Aktivity v týdnu Školky Písnička

Pravidelnou součástí programu pro děti ve školce jsou výtvarné, pohybové, pěvecké aktivity, angličtina a návštěva solné jeskyně. Každý den se děti věnují jedné z těchto aktivit více v hlavní části dopoledního programu:

PONDĚLÍ

Angličtina hrou

Každé pondělí probíhá Angličtina hrou.  Zábavnou formou se děti seznamují s anglickým jazykem a učí se jednoduchá slovíčka, říkanky a písničky.

 

ÚTERÝ

Solná jeskyně

Každé úterý dopoledne chodíme s dětmi do solné jeskyně a využíváme její blahodárné účinky, které příznivě ovlivňují náladu, energii, obranyschopnost a zdraví člověka, a to již po jedné návštěvě - účinky jedné návštěvy lze přirovnat až ke třídennímu pobytu u moře. A děti si rády hrají v "solném pískovišti" :-).

Vstupné do solné jeskyně je již zahrnuto v základní platbě školkovného.

STŘEDA

Výtvarná výchova

Každou středu nabízíme dětem možnost rozvíjet svojí fantazii a zručnost ve výtvarné dílně. Děti budou malovat barvami, lepit koláže z různých papírů, látek, přírodnin a dalších materiálů. Pro děti je to příležitost rozvíjet jak svou kreativitu tak také zručnost a trpělivost. Nejdůležitější pro nás všechny ale bude radost z tvorby i z vlastního uměleckého dílka, které si odnese ze školky domů. Činnosti budou přizpůsobené různému věku dětí v dílně. Pro menší děti jsou připravené jen jednoduché hravé úkoly.

ČTVRTEK

Zpívání s kytarou

Každý čtvrtek zpíváme. Zábavnou, nenásilnou formou se děti učí za doprovodu kytary národní písničky pro nejmenší, ale i písničky nové - od nejlepších autorů písniček pro děti, jako jsou pánové Svěrák, Uhlíř, Skoumal, Nohavica, J.S. Lenk a další. Písničky budeme nejenom poslouchat, ale samozřejmě i zpívat. Děti se naučí doprovázet zpěv hraním na různé rytmické nástroje, vše je přizpůsobeno jejich věku a schopnostem. Budeme rozvíjet dětskou hudební fantazii, rytmické cítění a zároveň nebát se zazpívat si nejen v kroužku svých kamarádů, ale i sólově.

PÁTEK

Pohybová výchova

Každý pátek se věnujeme nejen cvičení, ale i tanečkům, vše formou hry a zábavy. Do pohybové výchovy jsou zahrnuty prvky jógy, cvičení s míči a dalšími pomůckami, vše pro správný rozvoj dítěte, jeho motoriku i rytmické cítění.

 

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ

Jednou měsíčně navštěvujeme s dětmi divadelní představení v Divadle U Hasičů.
Vstupné na divadelní představení je již zahrnuto v základní platbě školkovného.

ENVIROMENTÁLNÍ VÝCHOVA

Jednou měsíčně máme ve školce proděti připraven zábavný ekovýchovný program, který vede Mgr. Petr Dolenský (AMPI ).