Jak se bavíme

Vážení a milí rodiče,

dovolte, abychom vás informovali o aktivitách, které proběhnou v červnu v Písničce nad rámec pravidelného programu.

 

Úterý 1.6, Den dětí v Písničce

Oslavíme svátek dětí! Budou pro ně připraveny soutěže a úkoly a bude se hrát o medaile! Rádi bychom si uspořádali karnevalový rej, a proto vás prosíme o přípravu kostýmů. Nemusí to být nic složitého. Holčičky určitě přijdou za princezny a jak se s tím poperou kluci? Pomozte jim a my se necháme překvapit ????. Děkujeme

 

Středa 2.6, 9.30 hod., zábavný výtvarný workshop Párty brčko

I v zábavném workshopu, který pro děti připravila společnost Berukroužky, se ještě bude slavit. To se prostě musí. Tentokrát to bude výtvarné tvoření. A jak už název napovídá, bude to párty brčko! A když se dětem povede, odnesou si ho domů ????.

 

Úterý 8.6 9.30 hod., zábavný keramický workshop

Tentokrát si budeme pracovat s keramickou hlínou a vymodelujeme si kočičku. Ale ne jen tak ledajakou! Bude to kočkózní tužkovník – tedy nádobka na tužky a pastelky. Snad se nám povede. Ale tety nám trošku pomohou, a tak se nebojíme a vy budete koukat!

 

Úterý 15.6, 9.30 hod., zábavný workshop Malý kutil

Tentokrát budeme vyrábět přání pro tatínky. Ti totiž budou mít svátek – ten se slaví vždy třetí neděli v červnu. Letos připadá tatínkovský svátek na neděli 20. června. A my budeme připraveni. Tatínkové, těšte se!

 

Úterý 22.6, 9.30 hod., zábavný workshop Malý kuchtík

Tentokrát si ukuchtíme nějakou dobrou pomazánku a uděláme si jednohubky. Nejdřív si pojmenujeme všechny ingredience, povíme si, jak budeme postupovat a pak budeme kuchtit. A baštit :-).

 

Pondělí 28.6, 9.00 hod., Na tom našem dvoře všechno krákoře

Do školky přijede (samozřejmě, že na koloběžce) Divadélko Koloběžka a zahraje dětem roztomilou pohádku o kuřátku, co se vylíhne ze skořápky a seznamuje se se zvířátky na farmě - s myšákem Myšpulí, kočkou Semiškou, pejskem Fouskem a krávou Doubravkou.

Veselá pohádka i pro nejmenší děti je plná zvířátek a známých písniček, takže si také zazpíváme :-)..

 

Úterý 29.6, 9.30 hod., Moje zvířátko

Do školky přijde kamarádka ze společnosti Berukroužky a nebude sama! Přinese s sebou malého králíčka a my se moc těšíme! Jak se o to malé stvoření správně starat? Čím ho krmit? Kde bude bydlet? A můžu se s ním pomazlit?

Přestože už jsme si ve školce mockrát o zvířecích mláďátkách povídali, určitě se dozvíme i něco nového.

Mamííííííí, já chci králíííčkááááá!

 

Moc se těšíme!

 


Vážení a milí rodiče,

dovolte nám, abychom vás informovali o aktivitách, které proběhnou v květnu v Písničce nad rámec pravidelného programu.

V úterý 4.5 už proběhl kutilský workshop s tvořením překvapení pro maminky a my doufáme, že se maminkám líbilo. K dnešnímu svátku přejeme jen to dobré, hlavně zdraví, spoustu radostí a žádné starosti.

A teď už, co nás čeká!

Pondělí 10.5, 9.15 hod. Na návštěvě v Broučkově

Do školy přijede naše oblíbené Divadélko Koloběžka s veselou hudební pohádkou o broučcích, kteří si na paloučku založí kapelu, aby přivítali jaro pěknou písničkou. K tanci a poslechu dětem zahraje a zazpívá mimo jiných strejček Cvrček, bratřík Tesařík, děda Chrobák a slečna Beruška Věruška.

Úterý 11.5, 9.30 hod., zábavný workshop Dopravní výchova - bezpečnost v silničním provozu

V zábavném workshopu se vrátíme k tématu, který jsme měli naplánovaný, ale bohužel se s ním nemohly seznámit všechny děti. Takže v úterý si zopakujeme, co nám říká semafor, připomeneme si, jak správně přecházet silnici, zahrajeme si hry na chodce i auta a také si zazpíváme.

Úterý 18.5, 9.30 hod., zábavný workshop Malý kuchtík

Tentokrát si zopakujeme jaké známe ovoce, řekneme si, které máme nejraději a proč, ochutnáme, očicháme, vyjmenujeme si pochoutky, které se z ovoce dělají, jaké ovoce můžeme pěstovat na zahradě a jaké exotické ovoce si můžeme koupit v obchodě, když u nás takové neroste.

A pak už budeme kuchtit a připravíme si voňavý ovocný salát. Určitě se nám povede a určitě ho sníme :-).

Úterý 25.5, 9.30 hod., zábavný workshop Kostkáček

LEGO milují snad všechny děti, a proto jsme pro ně v rámci spolupráce s agenturou Berukroužky zprostředkovali i tento kroužek.

Je zaměřen nejen na předmatematické představy, které jsou nutné pro pozdější zvládání matematiky, ale také na podporu a rozvoj kooperace a komunikace. Děti si vyzkoušejí stavění podle příběhu, vytváření různých obrazců, poznávání základních geometrických tvarů a barev, zahrají si hmatové hry, zkusí stavbu podle zadání a mnoho jiného.

Moc se těšíme!

Zároveň vás prosíme, abyste do školky své děti přivedli včas, to znamená do 8.30 hod., aby si ještě stačily pohrát a nepřišly o ranní kruh a cvičení s písničkami a bez stresu byly připraveny na dopolední program.


Vážení a milí rodiče,

v úterý 4.5 v rámci dopoledního programu proběhne v Písničce zábavný workshop pro děti "Malý kutil".

Tentokrát se strejdou Ondrou z agentury Berukroužky.cz, který dětem pomůže vyrobit překvapení pro maminky - budou mít v neděli 9.května svátek!

Tak všechno nejlepší, milé maminky, můžete se těšit!

A my se těšíme na tvoření :-).


MŠ Písnička vám všem přeje krásné velikonoční svátky. Užijte si je v pohodě a hlavně ve zdraví!

Doufáme, že se brzy ve školce zase všichni setkáme.


 Vážení a milí rodiče,

dovolte, abychom vás informovali o aktivitách, které v Písničce proběhnou na rámec pravidelného programu:

Úterý 1.12, 9.30 hod. Mikulášská nadílka v Písničce

Do školky přijdou za dětmi Mikuláš, anděl a čert. Mikuláš bude mít s sebou Knihu zásluh a hříchů, anděl krásný úsměv a dárečky a čert bude možná trošku strašit, ale děti se ho bát nemusejí, protože všechny jsou hodné a peklo jim zaručeně nehrozí ????.

Středa 2.12, 9.00 hod., pohádkové představení Trampoty čerta Huberta

(Přeložené představení, které bylo původně naplánováno na 23. listopadu.)

Do Písničky přijede Divadélko Koloběžka s další veselou pohádkou.

Tentokrát o čertu Hubertovi, kterého vyslalo peklo do Krkonoš pro Loupežníka Bukvicu. Jenže Loupežníkovi spadla do ucha šiška – zdalipak čerta vůbec uslyší?

Děti se přesvědčí, že i s čerty může být legrace!

Do školky mohou přijít i děti, které obvykle ve středu do školky nechodí. Docházka pro ně v tento den bude zdarma, hradit se bude pouze stravné.

Pokud byste chtěli své děti do školky na pohádku přivést, potřebujeme, abyste to oznámili nejpozději v úterý 1.12 do 10.00 hod., abychom mohli zajistit objednání stravy. Zprávu, prosím, zašlete emailem, děkujeme.

Protože pohádka začnev 9.00 hod., prosíme, abyste své děti přivedli opravdu včas, aby se před pohádkou děti stačily nasvačit.

Úterý 22.12, 9.30 hod., Ježíšek v Písničce

Těšíme se na Vánoce a k nim samozřejmě patří Ježíšek! Přijde i za dětmi do Písničky a přinese dárky. Proto pro něj přichystáme vánoční stromek, který společně ozdobíme. Snad se bude Ježíškovi líbit a něco hezkého pod něj dětem nadělí.

Těšíme se!


Vážení a milí rodiče,

dovolte, abychom vás informovali o akcích, které proběhnou v Písničce kromě pravidelného programu.

Bohužel, vzhledem k epidemiologické situaci je solná jeskyně uzavřena, takže si budeme muset počkat ... Ale i přesto, na co se děti mohou těšit?

Pondělí 23.11, 9.30 hod. - Moje zvířátko

Do školky přijde naše kamarádka Majda (ze společnosti Berukroužky, se kterou už úspěšně spolupracujeme několik let).

Majda ale nepřijde sama! Přivede s sebou malého pejska,  fenku Artemis.

Budeme si povídat o pejscích, co všechno takový pejsek dokáže, jak se cvičí, co má rád a jak se o něj člověk musí starat, aby byl pejsek spokojený a jako bezva kamarád mu rozdával radost.

Úterý 23.11, 9.15 hod. - Trampoty čerta Huberta

Do Písničky přijede Divadélko Koloběžka s veselou pohádkou o čertu Hubertovi, kterého vyslalo peklo do Krkonoš pro Loupežníka Bukvicu.

Jenže Loupežníkovi spadla do ucha šiška – zdalipak čerta vůbec uslyší?

Děti se přesvědčí, že i s čerty může být legrace!

 

Moc se těšíme!

 


Vážení a milí rodiče,

rádi bychom vás informovali o návštěvách solné jeskyně a dalším programu pro děti.

Počínaje říjnem budeme s dětmi každou středu navštěvovat solnou jeskyni v ZŠ Jiřího z Poděbrad.

Solnou jeskyni máme rezervovánu od 9.15 do 10.00 hod.. Proto je nutné ze školky odcházet v 8.35 hod. , z tohoto důvodu prosíme o včasný příchod do školky.

V říjnu si budeme užívat blahodárné účinky solné jeskyně v ZŠ Jiřího z Poděbrad ve středu 7.10, ve středu 14.10 a ve středu 21.10.

Ve středu 28.10 je státní svátek, proto bude solná jeskyně a rovněž MŠ Písnička uzavřena.

Do solné jeskyně vstupují děti bez obuvi, pouze v ponožkách/punčocháčích, na které dostanou návleky. 

Před zahájením pobytu v solné jeskyni dostanou děti dopolední svačinku.

Pokud budete vědět, že do školky nestihnete přijít včas, prosím, zavolejte nebo napište SMS zprávu do školky

na tel. číslo 722 400 609 (školkový telefon mají paní učitelky u sebe) a dítě přiveďte přímo do solné  jeskyně, nejpozději ale v 9.00 hod.

Případně se ve školce můžete domluvit předem, že svého potomka přivedete k ZŠ Jiřího z Poděbrad rovnou.

 

Dále bychom vás chtěli informovat o tom, že v pondělí 12. října přijede za dětmi do Písničky Divadélko Koloběžka s pohádkou

 "Co malí medvědi o podzimu nevědí".

Děti se mohou těšit na veselou i poučnou pohádku pro podzimní nečas, kdy padá listí ze stromů, šípky dozrávají a příroda se chystá k zimnímu spánku. A ani medvíďata nemůžou zůstat se zimními přípravami pozadu! 

Představení v Písničce začne v 9.00 hod., a proto vás prosíme, abyste své děti přivedli do školky včas, aby si v klidu mohly sníst dopolední svačinku, která se bude podávat dříve než obvykle.

Děkujeme a moc se těšíme!


Vážení a milí rodiče,

rádi bych vás informovali o aktivitách, které v srpnu proběhnou ve školce kromě pravidelného programu:

středa 5.8.20, Divadélko Koloběžka - Houbařská pohádka, 9.30 hod., koná se ve školce

Veselá, roztomilá i výchovně-ekologická pohádka o houbím světě, o čerstvě vyklubaném Hříbkovi, nafoukané Hraběnce Muchomůrkové a o zlobivém Honzovi Palečkovi, který se neumí chovat v lese a napraví ho až spravedlivý taťka všech hub, pan Čaroděj Fousoděj

pondělí 24.8.20, environmentální pořad pro děti "Tajemství slunce", 9.30 hod. - pokud bude hezky, bude se pořad konat na hřišti Radhošťská.

V roli objevitelů Vesmíru budeme obíhat jako planety Sluneční soustavy okolo Slunce. Vyzkoušíme si, jak vzniká teplo a světlo na Slunci, budeme zachycovat sluneční déšť a bádat nad tím, kdy je sluneční dopad na Zemi nejsilnější, co ovlivňuje střídání ročních období, dne a noci.

Povrch Slunce si prohlédneme pomocí speciálních brýlí. Energii slunečních paprsků se pokusíme zapřáhnout k ohřevu vody a pohonu solárních hraček a na závěr se naučíme báseň, aby nám připomínala, komu vděčíme za život.

Těšíme se!


 

Vážení a milí rodiče,

rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách, které proběhnou v naší Písničce kromě pravidelného programu. 

Solná jeskyně v červnu uzavřena

Solná jeskyně je kvůli koronavirové epidemii momentálně uzavřena, takže pravidelné středeční návštěvy musíme zatím oželet. Doufáme, že v září už budeme moci jeskyni navštěvovat pravidelně, užívat si blahodárné účinky pobytu v solné jeskyni a podporovat tak zdraví dětí.

Pondělí 1.6 – Mezinárodní den dětí

Den dětí oslavíme s dětmi výletem do parku Parukářka, kde si udělám piknik, zahrajeme si pohybové hry a samozřejmě nezapomeneme na hřiště :-). Ze školky budeme odcházet v 8.30 hod. Proto prosíme o včasný příchod do školky, děkujeme. Svačinku si děti snědí v parku a rámci pikniku na ně čekají další zdravé dobroty.

Pokud budete vědět, že do školky nestihnete přijít včas, prosíme zavolejte nebo napište SMS zprávu do školky na tel. číslo 722 400 609 (školkový telefon mají paní učitelky u sebe) a dítě po domluvě přiveďte přímo do parku nebo až na oběd do školky.

Úterý 16.6 – Malý kutil, 9.30 hod., v Písničce

Tentokrát si vyrobíme rámeček na fotografii – pro maminku nebo pro tatínka, prostě pro toho, koho máme rádi ????.

Středa 17.6 – Pohádkový les, Riegrovy sady, dopoledne

Společně s dětmi půjdeme do Riegrových sadů, do Pohádkového lesa.

Pohádkový les je tradiční akce, kterou pro děti pořádá Dům dětí a mládeže Praha 2.

Děti společně (za doprovodu učitelek) projdou pohádkovou trasou a budou pomáhat Alence a jejím přátelům z Říše divů v boji proti Srdcové královně! :-)

Ze školky budeme odcházet opět velmi brzy, a to v 8.30 hod.. Svačinu dětem vezmou paní učitelky s sebou. Prosíme tedy o včasný příchod do školky.

Pokud budete vědět, že do školky nestihnete přijít včas, prosíme zavolejte nebo napište SMS zprávu do školky na tel. číslo 722 400 609 (školkový telefon mají paní učitelky u sebe) a dítě po domluvě přiveďte až na oběd do školky.

Těšíme se!


Vážení a milí rodiče,

rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách, které proběhnou v naší Písničce kromě pravidelného programu. 

Solná jeskyně v březnu

V březnu si budeme užívat blahodárné účinky solné jeskyně v ZŠ Jiřího z Poděbrad ve středu 3.3, 11.3, 18.3 a 25.3.20.

Solnou jeskyni máme rezervovánu od 9.15 do 10.00 hod., proto je nutné ze školky odcházet v 8.40 hod.

Pokud budete vědět, že do školky nestihnete přijít včas, prosíme zavolejte nebo napište SMS zprávu do školky na tel. číslo 722 400 609 (školkový telefon mají paní učitelky u sebe) a dítě přiveďte přímo do solné jeskyně.

Stejný postup platí i při návštěvě divadelního představení.

 

Pátek 6.3  a 27.3 – Dětský úsměv, 9.30 hod., v Písničce

Čekají nás další lekce projektu Dětský úsměv, ve které se učíme, jak správně o své zoubky pečovat. Máme krásné omalovánky, kartáčky na cvičení čištění zoubků a senzační zubařský kufřík a obrovskou pusu s velkými zuby! Takže to bude zase užitečná zábava! My všichni chceme mít zoubky zdravé, takže se na další lekci moc těšíme!

 

Úterý 10.3 – Malý kuchtík, 9.30 hod., v Písničce

Tentokrát si zkusíme připravit senzační ovocný salát. Samozřejmě, že ho sníme ????. A pak vás ho naučíme také!

 

Čtvrtek 26.3 – Ferda Mravenec, Divadlo U Hasičů, 9,30 hod.

Společně s dětmi půjdeme do našeho oblíbeného Divadla U Hasičů, tentokrát na veselé pohádkové představení o Ferdovi Mravencovi a jeho kamarádech. Těšíme se i na rozmazlenou Berušku, šikovného Cvrčka, popletu Brouka Pytlíka a hlavně na spoustu krásných písniček.

Ferda nás bude čekat přesně v 9.30 hod., a proto budeme odcházet ze školky opět velmi brzy, a to v 8.30 hod. Prosíme tedy o včasný příchod do školky.

Po dohodě ve školce můžete se svými dětmi přijít také přímo k divadlu.

 

Těšíme se!


Vážení a milí rodiče,

rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách, které proběhnou v naší Písničce kromě pravidelného programu. 

Solná jeskyně v únoru

V listopadu si budeme užívat blahodárné účinky solné jeskyně v ZŠ Jiřího z Poděbrad ve středu 5.2, 12.2, 19.2 a 26.2.20.

Solnou jeskyni máme rezervovánu od 9.15 do 10.00 hod., proto je nutné ze školky odcházet v 8.40 hod.

Pokud budete vědět, že do školky nestihnete přijít včas, prosíme zavolejte nebo napište SMS zprávu do školky na tel. číslo 722 400 609 (školkový telefon mají paní učitelky u sebe) a dítě přiveďte přímo do solné jeskyně.

Stejný postup platí i při návštěvě divadelního představení.

Pátek 7.2 – Dětský úsměv, 9.30 hod., v Písničce

Čeká nás další lekce projektu Dětský úsměv, ve které se učíme, jak správně o své zoubky pečovat. Máme krásné omalovánky, kartáčky na cvičení čištění zoubků a senzační zubařský kufřík. Takže to bude zase užitečná zábava! Minule jsme si namalovali pusu se zdravými a zkaženými zoubky. Teď si namalujeme zdravý, tedy veselý zoubek a když to stihneme tak i zoubek zkažený a tím pádem smutný. My všichni chceme mít zoubky zdravé, takže se na další lekci moc těšíme!

Úterý 11.2 – Malý kutil, 9.30 hod., v Písničce

Tentokrát si připomeneme svátek svatého Valentýna a vyrobíme maminkám keramická srdíčka. Doufáme, že se nám povedou a maminky budou mít radost. Máme je přeci moc rádi a jsme do nich tak trochu zamilovaní, protože maminky jsou nejlepší!

Čtvrtek 20.2 – Masopust v Písničce

O Masopustu si budeme povídat. Dozvíme se, kdy se Masopust slaví, proč se mu říká Masopust a jaké zvyky se k němu váží. A vyrobíme si masopustní jitrnice a veselé masopustní škrabošky. A pak ho pořádně oslavíme a uspořádáme masopustní rej!

Dopoledne posvačíme masopustní koblížky, pro děti budou připraveny soutěže, módní přehlídka masek a také masopustní diskotéka.

Budeme rádi, když dětem připravíte nějaký jednoduchý kostým, děkujeme.

Úterý 25.2 – Ptáčci na krmítku, 9.30 hod., v Písničce

V zábavném environmentálním programu se děti dozvědí, kteří ptáčci u nás přezimují, naučí se je poznávat a také se dozvědí, jak se v zimě o ptáčky mohou starat, když nemají sami možnost najít si potravu. Vyrobíme jim lojová krmítka a už přesně víme, kam je pak pro ptáčky zavěsíme. Na jaře nás pak určitě potěší svým zpěvem.

Těšíme se!
Vážení a milí rodiče,

rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách, které proběhnou v naší Písničce kromě pravidelného programu a zároveň vám všem chceme popřát šťastný vstup do nového roku! 

Solná jeskyně v lednu

V listopadu si budeme užívat blahodárné účinky solné jeskyně v ZŠ Jiřího z Poděbrad ve středu 8.1,15.1, 22.1 a 29.1.20.

Solnou jeskyni máme rezervovánu od 9.15 do 10.00 hod., proto je nutné ze školky odcházet v 8.40 hod.

Pokud budete vědět, že do školky nestihnete přijít včas, prosíme zavolejte nebo napište SMS zprávu do školky na tel. číslo 722 400 609 (školkový telefon mají paní učitelky u sebe) a dítě přiveďte přímo do solné jeskyně.

Stejný postup platí i při návštěvě divadelního představení.

Pondělí 6.1 – Malý kutil, 9.30 hod., v Písničce

Protože si budeme povídat o třech králích a naučíme se o nich pěknou písničku, v rámci Malého kutila si vyrobíme tříkrálové koruny.

Pondělí 13.1 a pondělí 27.1 – Hudební kroužek, 9.30 hod., v Písničce

Hudební workshop, zaměřený na rozvoj pěveckých, pohybových a rytmických schopností dětí a dalšího prohlubování jejich zájmu o hudbu jako takovou. Už se moc těšíme na další pokračování. Samozřejmě budeme hodně zpívat a používat rytmické nástroje! Hudební workshop vede lektorka Miriam.

Pátek  31.1 – Dětský úsměv, 9.30 hod., v Písničce

Čeká nás další lekce projektu Dětský úsměv, ve které se učíme, jak správně o své zoubky pečovat. Máme krásné omalovánky, kartáčky na cvičení čištění zoubků a navíc nám Ježíšek přinesl do školky senzační zubařský kufřík. Takže to bude zábava, užitečná zábava!

Těšíme se! 

 


Vážení a milí rodiče,

rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách, které proběhnou v naší Písničce kromě pravidelného programu. 

Solná jeskyně v prosinci

V listopadu si budeme užívat blahodárné účinky solné jeskyně v ZŠ Jiřího z Poděbrad ve středu 11.12, na další středy jsou naplánovány jiné aktivity (viz níže).

Solnou jeskyni máme rezervovánu od 9.15 do 10.00 hod., proto je nutné ze školky odcházet v 8.40 hod.

Pokud budete vědět, že do školky nestihnete přijít včas, prosíme zavolejte nebo napište SMS zprávu do školky na tel. číslo 722 400 609 (školkový telefon mají paní učitelky u sebe) a dítě přiveďte přímo do solné jeskyně.

Stejný postup platí i při návštěvě divadelního představení.

Pondělí 2.12– Hudební kroužek, 9.30 hod., v Písničce

Hudební workshop, zaměřený na rozvoj pěveckých, pohybových a rytmických schopností dětí a dalšího prohlubování jejich zájmu o hudbu jako takovou. Už se moc těšíme na další pokračování! Minule jsme učili poznávat noty, bylo to těžké, ale my si to budeme pořád opakovat. A samozřejmě budeme hodně zpívat! Hudební workshop vede lektorka Miriam.

Středa 4.12, Jak loupežník napravil princeznu, Informační centrum Praha 3, Milešovská 1, 9.30 hod.

Společně s dětmi půjdeme do malého divadélka na loutkovou pohádku Jak loupežník napravil princeznu. A dokonce přijde i loutkový Mikuláš, Anděl a Čert!

Představení odehrají členové sdružení Remedium. 

Ze školky budeme odcházet v 9.10 hod., a proto prosíme o včasný příchod do školky.

Čtvrtek 5.12, Mikuláš v Písničce, 9.30 hod.

Do školy přijde na návštěvu Mikuláš s Andělem a Čertem. Děti se vůbec nemusejí bát, Čert bude hodný! Mikuláš bude mít s sebou Knihu hříchů, ale také dobrých skutků. A Anděl bude mít  malé dárečky pro všechny děti!

Úterý 17.12, Vánoce za dveřmi – zábavný environmentální pořad pro děti, 9.30 hod., v Písničce

Připomeneme si tradici Vánoc jako čekání na návrat slunce, naučíme se připravovat dary přírody na vánoční stůl, odlévat olovo, budeme si povídat o tradičním menu a dalších lidových tradicích a o Ježíškovi a také si zhotovíme vánoční předmět. Moc se těšíme!

Středa 18.12, Ježíšek v Písničce, 9.30 hod.

Zcela netradičně přijde Ježíšek do školky už dopoledne, a protože děti z Písničky jsou moc šikovné a hodné, přinese jim dárečky.

Středa 18.12, Vánoční setkání v Písničce, 16.00 hod.

Odpoledne bych vás všechny rádi společně s dětmi pozvaly na malé vánoční setkání, abychom si spolu s dětmi zazpívali vánoční koledy a také by vám děti rády předvedly, co se ve školce naučily.

 

Ve čtvrtek 19.12 a v pátek 20.12 bude školka otevřena. Pak už se všichni budeme těšit na Vánoce a ve školce se znovu sejdeme v pondělí 6. ledna 2020.

Těšíme se a srdečně zdravíme!

Vaše Písnička

 


Vážení a milí rodiče,

rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách, které proběhnou v naší Písničce kromě pravidelného programu.

Solná jeskyně v listopadu

V listopadu si budeme užívat blahodárné účinky solné jeskyně v ZŠ Jiřího z Poděbrad ve středu 13.11, ve středu 20.11 a ve středu 27.11.

Solnou jeskyni máme rezervovánu od 9.15 do 10.00 hod.. Proto je nutné ze školky odcházet v 8.40 hod.

Pokud budete vědět, že do školky nestihnete přijít včas, prosíme zavolejte nebo napište SMS zprávu do školky na tel. číslo 722 400 609 (školkový telefon mají paní učitelky u sebe) a dítě přiveďte přímo do solné jeskyně.

Stejný postup platí i při návštěvě divadelního představení.

 

Pondělí 4.11 a pondělí 18.11 – Hudební kroužek, 9.30 hod., ve školce

Kromě hudebně pohybových aktivit, které jsou nedílnou součástí našeho výchovně vzdělávacího programu, v Písničce 2x měsíčně probíhá zábavný hudební workshop, zaměřený na rozvoj pěveckých, pohybových a rytmických schopností dětí a dalšího prohlubování jejich zájmu o hudbu jako takovou. Už se moc těšíme na další pokračování! Hudební workshop vede lektorka Miriam.

 

Středa 6.11, Kašpárkův kouzelný kvítek, Informační centrum Praha 3, Milešovská 1, 9.30 hod.

Společně s dětmi půjdeme do malého divadélka na loutkovou pohádku Kašpárkův kouzelný kvítek.

Kašpárek, tenhle veselý hrdina, zvládne draka i princeznu. Jak mu pomůže jeho kouzelný kvítek? To se v pohádce dozvíme a moc se na loutky těšíme!

Představení odehrají členové sdružení Remedium. 

Ze školky budeme odcházet v 9.10 hod., a proto prosíme o včasný příchod do školky.

 

Pátek 8.11, Divadlo U Hasičů – Příhody Maxipsa Fíka, 9.30 hod.

S dětmi půjdeme do Divadla U Hasičů na pohádku Příhody Maxipsa Fíka.

Fík a jeho kamarádka Ája nás budou v divadle čekat v 9.30 hod., a proto budeme ze školky odcházet v 8.30 hod. - prosíme o včasný příchod do školky, děkujeme.

Těšíme se!


Vážení a milí rodiče,

rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách, které proběhnou v naší Písničce kromě pravidelného programu.

Solná jeskyně v říjnu

Počínaje říjnem budeme s dětmi každou středu navštěvovat solnou jeskyni v ZŠ Jiřího z Poděbrad. Solnou jeskyni máme rezervovánu od 9.15 do 10.00 hod.. Proto je nutné ze školky odcházet v 8.40 hod.!

Pokud budete vědět, že do školky nestihnete přijít včas, prosíme zavolejte nebo napište SMS zprávu do školky na tel. číslo 722 400 609 (školkový telefon mají paní učitelky u sebe) a dítě přiveďte přímo do solné  jeskyně.

Pondělí 7.10 a pondělí 21.10 – Hudební kroužek, 9.30 hod., ve školce

Kromě hudebně pohybových aktivit, které jsou nedílnou součástí našeho výchovně vzdělávacího programu, bude v Písničce 2x měsíčně probíhat zábavný hudební workshop, zaměřený na rozvoj pěveckých, pohybových a rytmických schopností dětí a dalšího prohlubování jejich zájmu o hudbu jako takovou. Úvodní část už máme za sebou a už se moc těšíme na další pokračování! Hudební workshop povede lektorka Miriam.

Čtvrtek 10.10, Divadlo U Hasičů – Příhody včelích medvídků, 9.30 hod.

S dětmi půjdeme do Divadla U Hasičů na pohádku Příhody včelích medvídků.

Brumda a Čmelda jsou malí čmeláci, které většina z nás jistě zná z televizních večerníčků. Jejich dobrodružství ožívají uprostřed rozkvetlé louky, na které se čmeláčci učí nejen létání a sběru sladkého medového prášku, ale také odvaze k překonávání nástrah lučního světa.

Pohádka je provázena milými a rytmickými písničkami Petra Skoumala s texty Zdeňka Svěráka.

Včelí medvídci nás budou očekávat v 9.30 hod., a proto budeme ze školky odcházet v 8.30 hod. - prosíme o včasný příchod do školky, děkujeme.

Pondělí 14.10 – environmentální program pro děti Podzim v zahradě, 9.30 hod. ve školce

Do školky přijde náš oblíbený lektor Petr (Mgr. Petr Dolenský, AMPI – Asociace malých potravinářských podniků) a bude si s dětmi hrát a povídat si o změnách v přírodě, které se dějí na podzim. A vše začne pohádkou:

Mladá líska se žloutnoucími listy má spoustu otázek. Odpovědi na ně najdou děti společně s kamarádkou veverkou, které pomohou připravit se na zimu. Veverka také děti naučí sbírat a třídit plody, rozeznávat listy různých stromů, přikrývat kořeny před mrazem a procházet se s malířskou paletou zahradou. Děti se seznámí se znaky podzimu a naučí se vnímat proměny přírody.

Čtvrtek 31.10 – Halloween v Písničce, celý den, ve školce

Ve školce oslavíme Halloween! Ale také si budeme povídat o Dušičkách. Pro děti uspořádáme karneval a vás, milí rodiče, prosíme o přípravu jednoduchých kostýmů a mohou být veselé i strašidelné. Celý den se ponese v pohádkovém a čarodějnickém duchu. Ve školce si vyrobíme lízátkové duchy, budeme soutěžit do naší Knihy rekordů a zatančíme si.

Dětský charitativní bazárek

Jak už jsme vás informovaly (na nástěnce ve školce), naše školka se pravidelně, jako už každý rok, zapojuje do záslužné charitativní akce, která pomáhá potřebným dětem. Jedná se o další ročník „Dětského bazárku“ všeho možného pro děti od 0 do 15 let.

Pokud byste se chtěli zapojit i vy, můžete přinést do školky a bezplatně darovat dětské oblečení, obuv, hračky, knížky, kočárky či sportovní potřeby pro děti, které už vám doma zbytečně zabírají místo a už je nevyužijete - do pátku 11.října

Pomůžete tak dobré věci, moc vám děkujeme.

Těšíme se!

 


Vážení a milí rodiče,

začíná nový školní rok a my bychom vás rádi informovali o nejbližších aktivitách, které proběhnou v naší Písničce kromě pravidelného programu. 

V září se děti budou seznamovat se školkou a s novými kamarády, s učitelkami (či tetami a strejdou :-), se školkovými pravidly, seznámí se s notičkou Emilkou a se Šášou Vášou, kteří si s nimi každý den budou povídat.

Pravidelný ranní kroužek, pravidelný rituál, dětem pomáhá cítit se ve školce v bezpečí a spokojeně se svými kamarády. Děti si společně zazpívají a zacvičí, učí se spolupracovat, komunikovat a své kamarády poznávat. 

Pravidelný ranní kroužek v Písničce začíná v 8.30 hod.. Prosíme proto, abyste do této doby do školky své děti přivedli. Pozdní příchody dětí narušují plynulý chod programu a je pak obtížné znovu pozornost dětí získávat. 

Navíc pozdním příchodem do školky by byly děti o tuto zásadní část denního programu ochuzeny, a to je velká škoda. Děkujeme.

Prosíme vás, abyste dětem do školky připravili batůžek, který si ve školce mohou ponechat. Batůžky si děti budou brát s sebou na hřiště či procházku a budou si v něm nosit pití (vlastní lahvičky), případně pláštěnku. Děkujeme!

Počínaje říjnem budeme s dětmi každou středu navštěvovat solnou jeskyni v ZŠ Jiřího z Poděbrad. Solnou jeskyni máme rezervovánu od 9.15 do 10.00 hod.. Proto je nutné ze školky odcházet v 8.50 hod. a na opozdilce čekat nemůžeme. Pokud budete vědět, že do školky nestihnete přijít včas, prosíme zavolejte nebo napište SMS zprávu do školky na tel. číslo 722 400 609 (školkový telefon mají paní učitelky u sebe) a dítě přiveďte přímo do solné  jeskyně.

Stejný postup platí i při návštěvě divadelního představení.

Na školkové telefonní číslo také zasílejte zprávu o případné nepřítomnosti vašeho dítěte ve školce (např. z důvodu onemocnění), pro odhlášení stravného je nutné napsat sms do 7.30 hod. dne nepřítomnosti. Děkujeme.

Jak už víte, naše školka je zapojena do projektu Dětský úsměv, který je pořádán obecně prospěšnou společností Český zelený kříž a je zaměřen na předcházení vzniku zubního kazu a paradentózy. Do Písničky bude docházet paní lektorka Lucie a hravou formou bude s dětmi nacvičovat správné čištění zoubků, povídat si s nimi o tom, co zoubkům prospívá a co jim škodí a jak mají o zoubky správně pečovat. O termínech vás budeme včas informovat mailem i a nástěnce v šatně dětí.

A co nás v září ještě čeká?

Pondělí 23.9 – Hudební kroužek, 9.30 hod., ve školce

Kromě hudebně pohybových aktivit, které jsou nedílnou součástí našeho výchovně vzdělávacího programu, bude v Písničce 2x měsíčně probíhat zábavný hudební workshop, zaměřený na rozvoj pěveckých, pohybových a rytmických schopností dětí a dalšího prohlubování jejich zájmu o hudbu jako takovou. V pondělí 23. září proběhne jeho úvodní část a my už se moc těšíme! Hudební workshop povede lektorka Ludmila.

Úterý 24.9 - Moje zvířátko - ježek, 9.30 hod., ve školce

Už jsme měli na návštěvě v Písničce hodně zvířátek. Štěně, koťátko, osmáka, králíčka, morče a dokonce i hada!

Tentokrát k nám přijde malý ježek. Jak ježek přezimuje, proč se stáčí do ježaté koule, co mu chutná (jablíčka rozhodně ne :-), co dělat, když najdeme v přírodě opuštěného ježečka? To všechno se děti dozvědí a pak vám vše budou vyprávět ????.

S dětmi si zacvičíme při písničce o ježatém ježkovi a také si ho namalujeme!

 Těšíme se!


Vážení rodiče,

rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách ve Školce Písnička, které proběhnou kromě pravidelného programu.

 

Solná jeskyně je v období letních prázdnin zavřená a my se do ní budeme těšit na začátku nového školního roku, tj. v říjnu.

 

Úterý 9.7.  –  Keramický workshop, 9.30 hod., koná se v Písničce

Těšíme se, že budeme tvořit z hlíny a určitě se pochlubíme zvířátkem, kytičkou nebo nějakým překvapením. Pomůže nám Kristýna ze společnosti Crokidy ????. Naučíme se jak s hlínou pracovat a samozřejmě po sobě všechno uklidíme!

 

Úterý 11.6 – Co mám k svačině, od 9.30 hod., environmentální pořad v Písničce

Panu malíři Arcimboldovi pomůžeme vytvořit postavu člověka ze všeho důležitého, co naše tělo potřebuje, aby bylo zdravé a plné energie. Zacvičíme si, napijeme se, roztřídíme potraviny podle barev a řekneme si, co obsahují. Zahrajeme si hru, ve které se dozvíme, jak na nás působí vláknina, z čeho jsou složeny naše kosti, kdy potřebujeme tuk nebo cukry. Na závěr si s pomocí obrázků sestavíme zdravou svačinu. Bude to těžké, ale určitě vše zvládneme, protože nám pomůže Denisa z Asociace AMPI nebo její kamarád Petr!

 

Těšíme se!


Vážení rodiče,

rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách ve Školce Písnička, které proběhnou kromě pravidelného programu.

Solná jeskyně v červnu

V červnu si užijeme blahodárný účinek pobytu v solné jeskyni ve středu 12.6, 19.6 a 26.6 vždy od 9.15 hod. do 10.00 hod.).

Ze školky budeme odcházet nejpozději v 8.45 hod., prosíme proto o včasný příchod. Do školky. Děkujeme.

Středa 5.6.  –  O pokladu ve mlýně, Divadlo U Hasičů, 10.15 hod.

Společně s dětmi půjdeme do našeho oblíbeného Divadla U Hasičů, tentokrát na původní českou pohádku s písničkami, ve které se děti setkají s legračními strašidly Bubulisem a Bobolisem a také s čertem Vilibaldem. 

Ve mlýně se dějí prapodivné věci. Ze sousední vesnice sem zabloudí Matěj a Bětuška, kteří se pokusí strašidla vysvobodit ze zakletí. Nečekaně se objeví i zlá a chamtivá selka Klotylda, která chce vše překazit. Podaří se Matějovi a Bětušce strašidla osvobodit?

Bubulis a Bobolis nás budou čekat přesně v 10.15 hod., a proto budeme odcházet ze školky hned po svačince, a to v 9.20 hod. Prosíme tedy o včasný příchod do školky.

Úterý 11.6 – Moje zvířátko, od 9.30 hod., workshop v Písničce

Do školky přijde na návštěvu přátelské a roztomilé zvířátko, osmák degu! Tomuto hlodavci se také říká chilská veverka a dnes je oblíbeným domácím mazlíčkem. Děti budou mít určitě velkou radost! A co vy?

Pátek 14.6 – Dětský úsměv, 9.30hod., koná se v Písničce

Jak už víte, naše školka se zapojila do projektu Dětský úsměv, který je pořádán obecně prospěšnou společností Český zelený kříž a je zaměřen na předcházení vzniku zubního kazu a paradentózy. Do Písničky opět přijde paní lektorka Lucie a v poslední lekci si hravou formou s dětmi zopakuje, jak mají i o své zoubky pečovat a povídat si s nimi o tom, co zoubkům prospívá a co jim škodí.

Třetí červnová neděle (Den otců) připadá letos na 16. června.

Den otců je nepsaným, neoficiálním, avšak všeobecně známým a mohutně oslavovaným dnem všech otců. V rámci výtvarného tvoření společně pro tatínky vyrobíme přání, protože tatínky máme rádi stejně jako naše maminky!

A tady je malý bonus pro maminky: Nejmilejší táto, dneska svůj den máš, to zas bude veselo, do nosu si dáš!

Pondělí 24. června, 16.00 hod., Letní setkání s rodiči a přáteli Písničky, kavárna Carpe Diem

Jako každý rok i letos uspořádáme setkání dětí rodičů a přátel školky, na které vás srdečně zveme! Setkání proběhne v klubu Carpe Diem, v. Jičínské ulici č. 4, nedaleko od Flory

Děti se moc těší, že vám ukáží, co všechno se naučily. A vy se můžete těšit na pěkné básničky a písničky. Doufáme, že vám společně s dětmi připravíme hezké odpoledne i se společným tvořením.

Přijďte své děti podpořit a nezapomeňte pozvat babičky a dědečky, tetičky i strejdy, sourozence, chůvy a přátele :-).

Úterý 25.6 – Tajemství slunce, 9.30 hod., koná se v Písničce (v případě pěkného počasí na hřišti), zábavný environmentální pořad pro děti

V roli objevitelů vesmíru budeme jako planety sluneční soustavy obíhat okolo Slunce. Vyzkoušíme si, jak vzniká teplo a světlo na Slunci, budeme zachycovat sluneční déšť a bádat nad tím, kdy je Slunce nejsilnější a jak ovlivňuje střídání ročních období, dne a noci.  

Podíváme se na Slunce pomocí speciálních brýlí. Energii slunečních paprsků se pokusíme zapřáhnout k ohřevu vody a pohonu solární hračky a na závěr se naučíme básničku, aby nám připomínala, komu vděčíme za život na naší planetě.

Těšíme se!


Vážení rodiče,

rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách ve Školce Písnička, které proběhnou kromě pravidelného programu. Děkujeme za čas, který věnujete tomuto e-mailu.

Solná jeskyně v květnu

V květnu si užijeme blahodárný účinek pobytu v solné jeskyni ve středu 15.5 a 29.5 vždy od 9.15 hod. do 10.00 hod.).

Ze školky budeme odcházet nejpozději v 8.45 hod., prosíme proto o včasný příchod. Do školky.

Děkujeme.

Po celý měsíc květen se program Písničky bude odvíjet od dvou hlavních témat, kterými jsou Pražské jaro, svátek hudby a Svátek matek

Svátek hudby – Pražské jaro

V průběhu školních dní si budeme povídat o hudbě – jsme Školka Písnička, a tak víme, že 12. května začíná Pražské jaro, velký svátek hudby.Seznámíme se s různými hudebními nástroji, poslechneme si, jak hrají a zkusíme je podle jejich zvuku rozeznávat.Jednoduchý hudební nástroj si také vyrobíme.Budeme si vyprávět o lidových písničkách a naučíme se nové. Budeme se učit lidový tanec „mazurka“.

Úterý 7. 5, 9.30 hod., výtvarná dílna ke Dni matek, koná se v Písničce

Den matek je mezinárodním svátkem všech maminek, kterým v tento den vzdáváme dík za jejich lásku, péči a ochotu, obětavost, trpělivost a výchovu. Letos mají maminky svátek v neděli 12. května a my bychom je chtěli potěšit. Děti svým maminkám vyrobí v rámci výtvarného workshopu malý dárek. Už se těšíme, že maminkám uděláme radost, protože je máme moc rádi!

Úterý 14.5 – Malý kutil, od 9.30 hod., workshop v Písničce

Protože květen je svátkem hudby, vyrobí si děti hudební nástroj – necháme se překvapit, co pro nás naše kamarádka Kristýna nachystá?

Čtvrtek 16.5 – Káťa a Škubánek, Divadlo U Hasičů, 10.15 hod.

Společně s dětmi půjdeme do našeho oblíbeného Divadla U Hasičů, tentokrát na veselou pohádku o Kátě je jejím kamarádovi, strakatém pejskovi Škubánkovi – děti je už možná znají z večerníčků, takže to bude určitě hezké setkání. Ale pozor na škodolibého kocoura Luciáše, který Kátě a Škubánkovi jejich přátelství závidí. Jak to všechno dopadne?

Káťa se Škubánkem nás budou čekat přesně v 10.15 hod., a proto budeme odcházet ze školky hned po svačince, a to v 9.20 hod. prosíme tedy o včasný příchod do školky.

Úterý 21.5 – Příběh vodní kapky aneb Koloběh vody v přírodě, 9.30 hod., koná se v Písničce, zábavný environmentální pořad pro děti

Do školky přijde na návštěvu naše kamarádka Denisa, a tak se moc těšíme, jak nám bude vyprávět a jak si s ní zahrajeme pohádku o vodní kapce!Děti se nejdříve seznámí s kapkou z horské studánky a s jejím pohádkovým dobrodružstvím. Pohádkou a hrou se tak nenuceně a přirozeně seznámí se skupenstvími vody a koloběhem vody v přírodě. Prozkoumají, kde voda pramení a proč je mořská voda slaná. Ve sklenici si společně vyrobí déšť a v závěru programu si udělají pokus s vodou v rostlinách.

Středa 22.5 – Kašpárkův kouzelný kvítek, 9.30 hod., Informační centrum Praha 3, Milešovská 846/1, Praha 3 (roh náměstí Jiřího z Poděbrad a Milešovské ulice)

Loutkovou pohádku pro děti zahrají naši známí loutkoherci z divadla obecně prospěšné společnosti REMEDIUM Praha o.p.s.

Ze školky budeme odcházet v 9.10 hod., prosíme tedy o včasný příchod do školky, děkujeme.

Pátek 24.5 – Dětský úsměv, 9.30hod., koná se v Písničce

Jak už víte, naše školka se zapojila do projektu Dětský úsměv, který je pořádán obecně prospěšnou společností Český zelený kříž a je zaměřen na předcházení vzniku zubního kazu a paradentózy. Do Písničky opět přijde paní lektorka Lucie a hravou formou bude s dětmi nacvičovat správné čištění zoubků, povídat si s nimi o tom, co zoubkům prospívá a co jim škodí a jak o zoubky správně pečovat.

Pátek 31. května, Den dětí ve Školce Písnička

V mírném předstihu oslavíme svátek dětí - zaslouží si to!

Pro děti budou připraveny sportovní soutěže a budeme soutěžit o medaile! Podle počasí bude soutěžení probíhat buď na nedalekém hřišti, vpřípadě nepříznivého počasí ve školce (budeme mít připraveny obě varianty).

Děti mají rády karnevaly, a proto budeme rádi, když do školky přijdou v nějaké masce, tentokrát výběr necháváme zcela na nich (potažmo na vás :-).

Těšíme se!


Vážení rodiče,

rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách ve Školce Písnička, které proběhnou kromě pravidelného programu. 

Protože velikonoční svátky jsou letos v dubnu, samozřejmě si zasejeme osení a budeme barvit vajíčka. Prosíme, abyste svým dětem do školky připravili tři vyfouknuté vaječné skořápky, a to během prvního dubnového týdne. Děkujeme.

Solná jeskyně v dubnu

V dubnu si užijeme blahodárný účinek pobytu v solné jeskyni ve středu 3.4, 10.4, 17.4 a 24.4 vždy od 9.15 hod. do 10.00 hod.).

Ze školky budeme odcházet nejpozději v 8.50 hod., prosíme proto o včasný příchod. Děkujeme.

Úterý 9.4 – Velikonoce za dveřmi, od 9.30 hod., koná se ve školce

Zábavný environmentální pořad pro děti, ve kterém se seznámí s velikonočními tradicemi a zvyky. Nejvíc se jim určitě bude líbit pomlázka a prakticky se tak připraví na Velikonoční pondělí (zpráva pro maminky ????).

Pondělí 15.4 – O neposedné pomlázce, Divadlo U Hasičů, 9.30 hod.

Společně s dětmi půjdeme do našeho oblíbeného Divadla U Hasičů, tentokrát na veselou velikonoční pohádku plnou koled a lidových písniček.

Hlavní hrdina pohádky Jenda cestou ze školy usne na louce. Po bouřce se ocitne na stejném místě, ale v úplně jiném století. Panímáma v chaloupce právě chystá velikonoční oslavy a objeví se tu zatoulaná ovečka. Jenda poznává, jak se dříve slavily na vesnici svátky jara, a ještě zažije ohromné dobrodružství.

Pohádku dětem zahrají herci z Liduščina divadla.

Neposedná pomlázka nás bude čekat přesně v 9.30 hod., a proto budeme odcházet ze školky velmi brzy, a to v 8.40 hod. Prosíme tedy o včasný příchod do školky.

Úterý 16.4 – Naše zvířátko (beránek)- workshop v Písničce, 9.30 hod., koná se ve školce

Symbolem velikonočních svátků je beránek. A malý beránek navštíví naši školku. Přivede ho k nám teta Majda ze společnosti Crokidy a my už se moc těšíme, že se dozvíme, jak se o beránka starat a že si ho pohladíme!

Čtvrtek 25.4 – Jak nám dupou králíci, 9.30 hod., koná se ve školce

Zábavný environmentální pořad pro děti, ve kterém se seznámí s malým králíčkem (nebude namalovaný, ale živý!). Dnes je zakrslý králík i oblíbeným domácím mazlíčkem. Co všechno bude potřebovat, aby mu u nás bylo dobře? To všechno nám poví naše kamarádka Deniska z Asociace AMPI.

Úterý 30.4 – Čarodějnice v Písničce, celý den

Na čarodějnický den v Písničce se moc těšíme. Budeme se učit novou písničku Pět ježibab, dáme si čarodějnické párečky a čarodějnické nápoje, zatančíme si a budeme čarovat a také hádat z magické krabice. Prostě si ten den užijeme!

Děkujeme za spolupráci při přípravě kostýmů čarodějnic či strašidýlek, ale samozřejmě i princezen ????.

Těšíme se!Vážení rodiče,

rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách ve Školce Písnička, které proběhnou kromě pravidelného programu. 

Solná jeskyně v březnu

V březnu si užijeme blahodárný účinek pobytu v solné jeskyni ve středu 6.3, 13.3, 20.3 a 27.3 vždy od 9.15 hod. do 10.00 hod.).

Ze školky budeme odcházet nejpozději v 8.50 hod., prosíme proto o včasný příchod. Děkujeme.

Pátek 1.3 a pátek 29.3 – Dětský úsměv v Písničce, vždy od 9.30 hod.,

Naše školka je zapojena do projektu Dětský úsměv (www.detskyusmev.org), který je pořádán obecně prospěšnou společností Český zelený kříž a je zaměřen na předcházení vzniku zubního kazu a paradentózy. Do Písničky opět přijde paní lektorka Lucie a hravou formou bude s dětmi nacvičovat správné čištění zoubků, povídat si s nimi o tom, co zoubkům prospívá a co jim škodí a jak o zoubky správně pečovat. Děti si namalují pusu se zdravými i zkaženými zoubky.

Úterý 5.3 – Masopust v Písničce, celý den

O Masopustu už jsme si ve školce povídali a v rámci příprav na masopust si děti vyrobily veselé masopustní škrabošky. A teď ho pořádně oslavíme a uspořádáme masopustní rej! Dopoledne posvačíme masopustní koblížky, pro děti budou připraveny soutěže, módní přehlídka masek a také masopustní diskotéka.

Budeme rádi, když dětem připravíte nějaký jednoduchý kostým, děkujeme.

Úterý 12.3 – Malý kuchtík - workshop v Písničce, 9.30 hod.

Tentokrát si s tetou Majdou ze společnosti Crokidy (www.crokidy.cz) zahrajeme na kuchaře.  Budeme se učit krájet, míchat, ochucovat a připravíme si ovocný salát. A pak ho sníme (to bude dobrota!) a samozřejmě všechno po sobě uklidíme ????.

Pondělí 11.3 až pátek 29.3 - Svátek knížek a výstava oblíbených knížek dětí.

V březnu budeme děti seznamovat s kouzelným světem knih. Ve školce si každý den čteme a věříme, že i vy doma svým dětem čtete.

V Písničce si už tradičně uspořádáme výstavu nejoblíbenějších knížek dětí (pondělí 18.3). Proto vás, milí rodiče, prosíme o spolupráci – a sice, aby si vaše děti do školky do pondělí 18.3 nejpozději přinesly svoji oblíbenou knížku.

S dětmi si do knížek vyrobíme záložky a také cedulky se jménem, aby se všechny knížky vrátily v pořádku ke svému majiteli. Všechny knížky si společně také prohlédneme a budeme z nich postupně číst.

Pátek 15.3 – Příhody vodníka Česílka (Divadlo U Hasičů), 10.30 hod.

V malém rybníčku v lukách pod městem Jičínem bydlí důvtipný vodník Česílko a s ním jeho kamarád, velký kapr Osmikiláč. Když se chce kapr obrátit na druhou stranu, musí vodník Česílko vylézt z vody do rákosí a tam počkat, až se Osmikiláč překulí z boku na bok. Bývá mu přitom dlouhá chvíle, a tak se naučí hrát karty s dubovými listy nebo tančit s půvabnou vílou Andulkou. Poklidný život jim však naruší zámecký Knižepán, který by rád dostal Andulku za ženu a Osmikiláče na talíř.

Podaří se Česílkovi kapra zachránit? A stane se Česílko nakonec Andulčiným ženichem nebo se Andulka provdá na zámek do Jičína? To všechno, a ještě mnohem více se děti dozvědí v pohádce Příhody vodníka Česílka!

Vodník Česílko nás bude čekat v 10.30 hod., a proto budeme odcházet ze školky hned po svačince, a to v 9.30 hod. Prosíme tedy o včasný příchod do školky.

Čtvrtek 21.3 – Letní příhody včelích medvídků (Divadlo U Hasičů), 9.30 hod.

Společně s dětmi půjdeme do našeho oblíbeného Divadla U Hasičů, tentokrát na veselé pohádkové představení o včelích medvídcích a jejich letních dobrodružstvích.

Čmelda a Brumda nás budou čekat přesně v 9.30 hod., a proto budeme odcházet ze školky opět velmi brzy, a to v 8.40 hod. Prosíme tedy o včasný příchod do školky.

Úterý 26.3 – Jaro v zahradě, 9.30 hod ve školce a v případě pěkného počasí venku. Zábavný environmentální pořad pro děti.

Vydáme se do jarní zahrady, kde se po zimním klidu probouzí rostliny i zvířata. Tráva je zelená, ze semínek a cibulek vyrostly květiny, na stromech vypučely listy a vykvetly květy. Zvířátka se párují, hledají a staví útulné příbytky a v nich si vychovávají mláďata. Klidné pozorovatele pozvou, aby si je z blízka prohlédli a seznámili se s nimi.

Děti se seznámí s nejkrásnějším ročním obdobím, dozvědí se, jak rostou květiny a proč kvetou stromy, seznámí se s jarními bylinami a také s tím, jak se na jaře rodí mláďata různých živočichů.

 

Těšíme se!


Vážení rodiče,

rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách ve Školce Písnička, které budou probíhat kromě pravidelného programu:

Solná jeskyně v únoru

V únoru si užijeme blahodárný účinek pobytu v solné jeskyni ve středu 6.2, 13.2, 20.2 a 27.2 vždy od 9.15 hod. do 10.00 hod.).

Ze školky budeme odcházet nejpozději v 8.50 hod., prosíme proto o včasný příchod. Děkujeme.

Úterý 5.února – Ptáčci na krmítku, 9.30 hod., enviromentální pořad pro děti

Do školky přijde náš kamarádka Denisa (asociaceampi.cz) a bude nám povídat o tom, jak se mají ptáčci v zimě, jak se o ně můžeme postarat, poví nám o jejich zvyklostech a potřebách. Také se dozvíme, kteří ptáčci u nás přezimují. Abychom se na jaře mohli radovat z ptačího zpěvu, musíme ptáčkům v zimě pomáhat. Ve školce si společně s tetou Denisou vyrobíme malá krmítka ze šišek, tuku a semínek. A až půjdeme ven, pověsíme je v parku na stromy, aby se malí opeřenci měli dobře! Už máme vyhlédnutý strom u hřiště :-).

Pátek 8.února – Dětský úsměv aneb Jak pečovat o zoubky, 9.30 hod., v Písničce

Na třetí lekci do Písničky opět přijde lektorka Lucie a hravou formou bude s dětmi nacvičovat správné čištění zoubků, povídat si s nimi o tom, co zoubkům prospívá a co jim škodí a jak o zoubky správně pečovat. Společně si děti vybarví zoubkovou omalovánku.

Projekt Dětský úsměv je pořádán obecně prospěšnou společností Český zelený kříž a je zaměřen na předcházení vzniku zubního kazu a paradentózy

Úterý 12.února – workshop Malý kutil, 9.30 hod. – Valentýn, workshop

A budeme kutit! Tentokrát si vyrobíme rámečky se srdíčky, když už se blíží Valentýn. A už se moc těšíme, že budeme mít dárek pro naše nejmilovanější. Sami bychom to nezvládli, ale bude nám pomáhat teta ze společnosti Crokidy, už skoro naše, Majda (nebo strejda Emil :-).

Čtvrtek 14.února – Valentýn

Jedno z pravidel, které se ve školce snažíme dodržovat je Srdíčkové pravidlo: Máme se rádi, protože jsme kamarádi, chováme se k sobě hezky a pomáháme si. A proto také ve školce oslavíme Valentýna, který je patronem zamilovaných, ale vlastně všech, kteří se mají rádi. Budeme si o Valentýnu povídat, povíme si také něco o únorových pranostikách a společně si namalujeme velké valentýnské srdce.

Úterý 26.února – Masopust za dveřmi, enviromentální pořad pro děti

Do školky přijde náš kamarád Petr (asociaceampi.cz) a bude si s námi povídat o Masopustu.

Dozvíme se, kdy se Masopust slaví, proč se mu říká Masopust a jaké zvyky se k němu váží. Připravíme si pohoštění na oslavu, naučíme se medvědí tanec, vyrobíme si masopustní masku a zazpíváme si společně masopustní písničku.

V rámci příprav na masopust si děti vyrobí veselé masopustní škrabošky.

Masopustní rej si pak uspořádáme v Písničce, a to o masopustním v úterý 5. března. Budeme rádi, když dětem připravíte nějaký jednoduchý kostým, děkujeme.

Moc se těšíme!


Vážení rodiče,

ještě jednou vám i vašim blízkým přejeme krásný nový rok, pevné zdraví, štěstí a lásku a vše dobré.

Rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách ve Školce Písnička, které budou probíhat kromě pravidelného programu. 

Solná jeskyně v lednu

V prosinci si užijeme blahodárný účinek pobytu v solné jeskyni ve středu 2.1, 9.1, 16.1,23.1 a 30.1 vždy od 9.15 hod. do 10.00 hod.).

Ze školky budeme odcházet nejpozději v 8.50 hod., prosíme proto o včasný příchod. Děkujeme.

Pondělí 7.ledna – workshop Malý kutil, 9.30 hod.

Budeme si povídat příběh o třech králích, přečteme si o nich pohádku a vyrobíme si tříkrálové koruny. Pomůže nám teta Majda nebo strejda Emil ze společnosti Crokidy. (www.crokidy.cz). A k tomu všemu si zazpíváme novou písničku, která vypráví o tom jak Kašpar, Melichar a Baltazar přišli navštívit Ježíška.

Úterý 8.ledna – Zvířátka v zimě, 9.30 hod.

Do školky přijde náš kamarád Petr (asociaceampi.cz) a bude nám povídat o tom, jak se zvířátka chystají na zimu.

Čím se živí, jak se oblékají a kde si hledají úkryt čáp, veverka, liška, sýkorka a ježek? Vystopujeme je podle stop a zvuků a vyzkoušíme si jejich umění odpočinku, prozíravé shromažďování zásob i techniky lovu. Dozvíme se co je zimní spánek a která zvířátka celou zimu prospí a naopak a jak zvířátkům v zimě můžeme pomáhat.

I v lednu budeme pokračovat v projektu Dětský úsměv (www.detskyusmev.org), který je pořádán obecně prospěšnou společností Český zelený kříž a je zaměřen na předcházení vzniku zubního kazu a paradentózy. Do Písničky už potřetí v pátek (termín upřesníme) přijde paní lektorka Lucie a hravou formou bude s dětmi nacvičovat správné čištění zoubků, povídat si s nimi o tom, co je pro zoubky zdravé a co ne. Další tři lekce budou následovat :-).

Moc se těšíme!


Vážení a milí rodiče,

rády bychom vás informovaly o nejbližších aktivitách, které v prosinci proběhnou v naší Písničce. 

Solná jeskyně v prosinci

V prosinci si užijeme blahodárný účinek pobytu v solné jeskyni ve středu 5.12, 12.12 a 19.12 vždy od 9.15 hod. do 10.00 hod.). Ze školky budeme odcházet nejpozději v 8.50 hod., prosíme proto o včasný příchod. Děkujeme.

Úterý 4.prosince – Vánoce za dveřmi – zábavný environmentální pořad pro děti, 9.30 hod., v Písničce

Připomeneme si tradici Vánoc jako čekání na návrat slunce, naučíme se připravovat dary přírody na vánoční stůl, odlévat olovo, budeme si povídat o tradičním menu a dalších lidových tradicích a o Ježíškovi a také si zhotovíme vánoční předmět. Moc se těšíme na Magdu (možná Petra?) z Asociace AMPI (Asociace malých potravinářských podniků (http://asociaceampi.cz/ekovychova/vyukove-programy-pro-materske-skoly), která nám to všechno bude vyprávět!

Středa 5. prosince – Mikuláš v Písničce, 15.00 hod.

Do školky přijde Mikuláš s Andělem (Čert bude schovaný v šatně, ale pokud ho odvážné děti budou chtít vidět, bude jim to umožněno :-). Společně s dětmi Mikulášovi řekneme básničky a zazpíváme a on pak bude dětem předávat malý dárek – ale nejdřív se samozřejmě podívá do Knihy zásluh a hříchů.

Děti, které ve středu do školky normálně nechodí, mohou na Mikuláše také přijít – kvůli kapacitě je ale nutné předem se domluvit se ve školce.

Pondělí 10. prosince – Malý kutil, workshop, 9.30 hod., v Písničce

V kroužku Malého kutila si vyrobíme vánoční hvězdu. S Majdou, lektorkou ze společnosti Crokidy (www.crokidy.cz) nám to jistě půjde od ruky a vy si pak vánoční hvězdou můžete ozdobit vánoční stůl. Děti budou mít radost!

Pátek 14.prosince – Dětský úsměv aneb Jak pečovat o zoubky, 9.30 hod., v Písničce

Jak už víte, naše školka je zapojena do projektu Dětský úsměv (www.detskyusmev.org), který je pořádán obecně prospěšnou společností Český zelený kříž a je zaměřen na předcházení vzniku zubního kazu a paradentózy. I na druhou lekci do Písničky opět přijde lektorka Lucie a hravou formou bude s dětmi nacvičovat správné čištění zoubků, povídat si s nimi o tom, co zoubkům prospívá a co jim škodí a jak o zoubky správně pečovat. Děti si také namalují veselý (zdravý) a smutný (zkažený) zoubek a naučí se krátkou říkanku o čištění zoubků.

Pondělí 17.prosince – Vánoční setkání, 16.00 hod., kavárna Carpe Diem, Jičínská 4, Praha 3

Děti se těší, že si společně se svými blízkými zazpívají koledy a budou společně s vámi zdobit papírový vánoční stromek. Přijďte je podpořit, zváni jste všichni a budeme rádi, když přijdou babičky, dědové, tety i strejdové a přátelé naší školky.

Pro děti bude připraveno malé občerstvení. Pokud byste chtěli přinést pro děti třeba pár kousků cukroví na ochutnání, děti budou určitě rády.

(http://www.carpediemflora.cz)

Úterý 18. prosince – Ježíšek v Písničce, 9.30 hod. ve školce

Ano, každý rok k nám do školky přinese dárky Ježíšek. Protože má moc práce chodí k nám před Štědrým večerem. A tak si děti užijí Vánoce hned dvakrát! V Písničce jsou jenom hodné děti, které si dárky určitě zaslouží. Moc se těšíme!

Nezapomeňte, že kromě webových stránek jsme rovněž jsme na facebooku:

www.facebook.com/Školka-Písnička-180724201943431/?ref=settings

Děkujeme a těšíme se!


Vážení a milí rodiče,

rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách, které v listopadu proběhnou v naší Písničce. 

Solná jeskyně v listopadu

Kromě středy 7. listopadu (viz níže) budeme další říjnové středy dopoledne trávit v solné jeskyni, která se nachází v budově Základní školy na nám. Jiřího z Poděbrad (14., 21 a 28.11 - od 9.15 hod. do 10.00 hod.).

Ze školky budeme odcházet nejpozději v 8.50 hod., prosíme proto o včasný příchod. Děkujeme.

čtvrtek 1.listopadu – Barvy přírody – zábavný environmentální pořad pro děti, 9.30 hod., v Písničce

Na děti čeká hra s obrázky rostlin a živočichů a další hra zaměří jejich pozornost na barvy v přírodě. Objeví barvy v přírodninách a zkusí jimi malovat. Seznámí se s čápem a žabkou a ti jim odkryjí tajemství výstražných barev různých živočichů a dozvědí se, jak se zvířata maskují, když jsou v ohrožení. Pořad je připraven lektory společnosti AMPI – Asociace malých potravinářských podniků (http://asociaceampi.cz/ekovychova/vyukove-programy-pro-materske-skoly), se kterou už Písnička několik let zdárně polupracuje.

pátek 2.listopadu – Dětský úsměv aneb Jak pečovat o zoubky, 9.30 hod., v Písničce

Naše školka se zapojila do projektu Dětský úsměv (www.detskyusmev.org), který je pořádán obecně prospěšnou společností Český zelený kříž a je zaměřen na předcházení vzniku zubního kazu a paradentózy. Do Písničky opět přijde lektorka Lucie a hravou formou bude s dětmi nacvičovat správné čištění zoubků, povídat si s nimi o tom, co zoubkům prospívá a co jim škodí a jak o zoubky správně pečovat. Děti dostanou tematické omalovánky a také zubní kartáčky a kromě této první, čeká na děti dalších pět lekcí.

Úterý 6.listopadu – Malý kuchtík- workshop, 9.30 hod., v Písničce

V kroužku Malého kuchtíka se děti naučí základním postupům při přípravě jednoduchých i složitějších pokrmů. Každá lekce je zahájena přivítáním dětí a představením pokrmu, který se bude „kuchtit“. Děti se naučí používat potřebné kuchyňské potřeby a nádobí a společně s lektorem ze společnosti Crokidy (www.crokidy.cz) zabrousí do tajů studené kuchyně.

Středa 7.listopadu – Perníková chaloupka, 10.00 hod., Informační centrum pro Prahu 3, Milešovská 1

Společně s dětmi půjdeme na loutkové představení Perníková chaloupka. Pohádku známe, ale v provedení loutek jsme ji ještě neviděli, a proto už jsme nedočkaví!

Jeníček s Mařenkou se na nás budou těšit v 10.00 hod., a proto budeme ze školky odcházet v 9.15 hod.

Úterý 13.11– Podzim v zahradě, 9.30 hod. ve školce

Do školky přijde náš oblíbený strejda Petr (Mgr. Petr Dolenský, AMPI – Asociace malých potravinářských podniků (http://asociaceampi.cz/ekovychova/vyukove-programy-pro-materske-skoly) a bude si s dětmi hrát a povídat si o změnách v přírodě, které se dějí na podzim. A vše začne pohádkou:

Mladá líska se žloutnoucími listy má spoustu otázek. Odpovědi na ně najdou děti společně s kamarádkou veverkou, které pomohou připravit se na zimu. Veverka také děti naučí sbírat a třídit plody, rozeznávat listy různých stromů, přikrývat kořeny před mrazem a procházet se s malířskou paletou zahradou.

Děti se seznámí se znaky podzimu a naučí se vnímat proměny přírody.

Pátek 16.11 – divadelní představení Brouk Pytlík, Divadlo U Hasičů, 10.30 hod.

Společně s dětmi půjdeme do našeho oblíbeného Divadla U Hasičů, tentokrát na veselé pohádkové představení o Brouku Pytlíkovi, který se narodil v kině, a tak všechno ví a zná.

Brouk Pytlík a jeho kamarádi nás budou čekat přesně v 10.30 hod., a proto budeme odcházet ze školky v 9.30 hod.

Úterý 27.11 – Screeningové vyšetření zraku, 9.30 hod., v Písničce

Jak už jsme vás informovaly, zapojila se naše školka do projektu společnosti Prima Vizus, o.p.s. "Koukají na nás správně?", který se zabývá preventivním screeningovým vyšetřením zraku dětí.  Vyšetření proběhne dopoledne pro přihlášené děti. Pokud budete mít o vyšetření zraku vašich dětí zájem, buďte tak laskavi a ve školce nás informujte. Na vyšetření se mohou dostavit i děti, které obvykle v úterky do školky nedocházejí.

Děkujeme všem, kteří se zapojili do Dětského charitativního bazárku a pomohli tak potřebným dětem. Vážíme si toho!

Děkujeme a těšíme se!


Vážení a milí rodiče,

rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách, které proběhnou v naší Písničce kromě pravidelného programu.

Solná jeskyně v říjnu

Kromě středy 3. října (viz níže) budeme další říjnové středy dopoledne trávit v solné jeskyni, která se nachází v budově Základní školy na nám. Jiřího z Poděbrad (10., 17., 24. a 31. 10 - od 9.15 hod. do 10.00 hod.).

Ze školky budeme odcházet nejpozději v 8.50 hod., prosíme proto o včasný příchod. Děkujeme.

Po předchozí domluvě ve školce můžete své dítě přivést přímo do solné jeskyně.

Středa 3.10 – divadelní představení Maxipes Fík, 9.30 hod., Divadlo U Hasičů

Půjdeme s dětmi do Divadla U Hasičů, na návštěvu za Maxipsem Fíkem a jeho kamarádkou Ájou.

„Tatí, já byfem chtěla pfa,“ řekla Ája. Tak jí tatínek koupil psa. „Jmenuje se Rek,“ oznámil. A protože Ája neuměla říkat R, říkala mu Fek. „To už mu můžeme říkat Fík,“ řekl tatínek. No a tak to všechno začalo. Z malého pejska vyrostl velký pes Fík a z malého dobrodružství začalo velké. A že je to pes neobyčejný? Ano! Který pes se dostane až do školy, kde se naučí psát a počítat?

Fík a Ája nás budou čekat přesně v 9.30 hod., a proto budeme odcházet ze školky opět velmi brzy, a to v 8.40 hod. . Prosíme tedy o včasný příchod do školky.

Úterý 16.10 – Malý kutil - podzimní workshop, 9.30 hod., ve školce

Tentokrát budeme vyrábět papírové dráčky – nebudeme na to sami, protože do školky přijde strejda ze společnosti Crokidy, se kterou už dlouho a zdárně naše školka spolupracuje. A těm nejmenším budou pomáhat i paní učitelky. Nevíme sice, jestli zrovna tihhle dráčci poletí, ale těšíme se, že zase vyzkoušíme něco nového!

Úterý 30.10 – Halloween v Písničce, celý den, ve školce

Ve školce oslavíme Halloween! Ale také si budeme povídat o Dušičkách. Pro děti uspořádáme karneval a vás, milí rodiče, prosíme o přípravu jednoduchých kostýmů a mohou být veselé i strašidelné. Celý den se ponese v pohádkovém a čarodějnickém duchu Ve školce si připravíme škrabošky, vyrobíme lízátkové duchy, budeme soutěžit do naší Knihy rekordů a zatančíme si.

Těšíme se!


Vážení a milí rodiče,

rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách, které proběhnou v naší Písničce kromě pravidelného programu. 

Solná jeskyně

V září začneme s dětmi chodit do solné jeskyně, která se nachází v budově Základní školy na nám. Jiřího z Poděbrad. Solnou jeskyni budeme mít pronajatou každou středu od 9.15 hod. do 10.00 hod.

Ze školky budeme odcházet nejpozději v 8.50 hod., prosíme proto o včasný příchod do školky. Děkujeme.

Po předchozí domluvě ve školce můžete své dítě přivést přímo do solné jeskyně.

 

Úterý 11.9 - Moje zvířátko - kočka, 9.30 hod., ve školce

Už jsme měli na návštěvě v Písničce štěňátko. A teď k nám přijde kočička.

Kočky jsou pružné, mazlivé, rády si hrají, jsou sebejisté a úplně nejvíc záhadné.

Děti se dozvědí všechno o životě správné kočky (a že těch životů má sedm!), a také co všechno takový malý tygr potřebuje, aby byl šťastný spokojený.

S dětmi si zacvičíme a naučíme se pravý kočičí hřbet!

 

Úterý 18.9 – Jak se rodí jablko, 9.30 hod., ve školce

Jabloňový skřítek bude dětem vyprávět příběh o jabloni, kterou si zasadil pohádkový zahradník. Jako kouzlem ve školce jabloň rozkvete a bude mít zelená jablíčka, která sluníčkem zčervenají.

Děti také ochutnají různé druhy jablek a nakrouhají si křížaly.

 

Úterý 25.9 – Jablíčkový den v Písničce, ve školce

Ve školce si uspořádáme jablíčkový den!

Pokud to bude ve vašich možnostech a silách, oblečte své děti do jednobarevných červených, zelených nebo žlutých triček, která si mohou umazat J.

Kromě soutěže do naší Knihy rekordů se naučíme krásnou písničku a také si „uvaříme“ jablečný kompot.

Prosíme, abyste svým dětem připravili do školky jedno jablíčko – jablíčka budeme potřebovat na malování jablečných zavařenin a také na výrobu zdravého mlsání, děkujeme J.

 

Těšíme se!

 


Vážení a milí rodiče,

rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách, které proběhnou v naší Písničce kromě pravidelného programu.

Úterý 7.8 - Moje zvířátko - štěně, 9.30 hod., ve školce

Chtělo by vaše dítě pejska? Mít doma psa je přáním snad každého dítěte. Ale jen málokteré z nich si uvědomuje, co všechno péče o domácí zvíře obnáší.

Ale abychom vás nestrašili, s krásným štěňátkem se mohou vaše děti seznámit a pomazlit se zatím u nás v Písničce. Děti se dozvědí, jak se o pejska správně starat, aby se mu dobře dařilo a žilo život šťastného štěněte. A to vůbec není jednoduché.

Třeba se pak domluvíte na rybičkách nebo křečkovi :).

Středa 8.8 – Zvířátka na dvorku, 9.30 hod., ve školce

S kocourem Mikešem se vypravíme za jeho přáteli ze dvorku: kravičkou, kozou, prasátkem, husou a králíkem. Budeme objevovat jejich život na statku. Jak hospodářská zvířátka člověku pomáhají a čím mu prospívají? A co musí správný hospodář pro zvířata udělat, jak se o ně starat a čím je nakrmit?

Společně si postavíme hospodářství se všemi zvířátky, která do něj patří. 

Děti se naučí hospodářská zvířata nejen vyjmenovat, poznat (krávu, kozu, prase, husu, králíka, kočku domácí …), ale budou vědět, jaký z nich má člověk užitek.

Pátek 17.8 – Co mám k svačině, 9.30 hod., ve školce

Panu malíři Arcimboldovi, který přijde do školky na návštěvu, pomohou děti vytvořit postavu člověka ze všeho důležitého, co lidské tělo potřebuje, aby bylo zdravé a plné energie.

Děti roztřídí potraviny podle barev a dozvědí s, co jednotlivé potraviny obsahují. Zahrají si hru, ve které se dozvědí, jak na lidské tělo působí vláknina, z čeho jsou složeny kosti a kdy tělo potřebuje tuk nebo cukry.

Na závěr si děti pomocí obrázků sestaví zdravou svačinu (a pak vás určitě budou poučovat i doma:).

Těšíme se!


Vážení a milí rodiče,

rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách, které proběhnou v naší Písničce kromě pravidelného programu. 

 

Úterý 10.7 -  Tajemství slunce, 9.30 hod. ve školce a na hřišti

V roli objevitelů vesmíru budeme jako planety sluneční soustavy obíhat okolo Slunce. Vyzkoušíme si, jak vzniká teplo a světlo na Slunci, budeme zachycovat sluneční déšť a bádat nad tím, kdy je Slunce nejsilnější a jak ovlivňuje střídání ročních období, dne a noci.  

Podíváme se na Slunce pomocí speciálních brýlí. Energii slunečních paprsků se pokusíme zapřáhnout k ohřevu vody a pohonu solární hračky a na závěr se naučíme básničku, aby nám připomínala, komu vděčíme za život na Zemi.

 

Středa 11.7 - Malý kuchtík, 9.30 hod. ve školce

Budeme se učit kuchařskému umění! A bude to studená kuchyně – tentokrát jednohubky. Moc se těšíme na naši kamarádku Klárku ze společnosti Crokidy (www.crokidy.cz), která nám vše vysvětlí, ukáže, řekne nám, co budeme potřebovat a jak budeme postupovat, a hlavně nám bude pomáhat. Nakonec si společně prostřeme a budeme ochutnávat!

 

Pondělí 23.7 - Svět stromu, 9.30 hod. ve školce a na hřišti

Strom. Nehybně stojí, tiše dýchá, v jeho žilách proudí míza, ve svých korunách nabízí potravu a útočiště hmyzu, ptákům a dalším živočichům. Na jaře kvete, v létě plodí, na podzim posílá semínka do světa a v zimě odpočívá. Prozkoumáme jeho kůru i listy, pomůžeme mu s výrobou cukru ze světla a distribucí vody. Povíme si, jaké pupeny, květy a plody mají stromy v jednotlivých ročních obdobích. Budeme poznávat stromy podle tvaru listů.

 

Těšíme se!

 


 

Vážení a milí rodiče,

rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách v naší Školce Písničce, které proběhnou kromě pravidelného programu. 

Pondělí 4. června – Příběh vodní kapky aneb Kolotoč vody v přírodě, 9.30 hod., koná se v Písničce

Do školky přijde na návštěvu náš oblíbený strejda Petr – už ho známe, hodně toho zná a umí krásně vyprávět, a tak se moc těšíme!

Děti se nejdříve seznámí s kapkou z horské studánky a s jejím pohádkovým dobrodružstvím. Pohádkou a hrou se tak nenuceně a přirozeně seznámí se skupenstvími vody a koloběhem vody v přírodě. Prozkoumají, kde voda pramení a proč je mořská voda slaná. Ve sklenici si společně vyrobí déšť a v závěru programu si udělají pokus s vodou v rostlinách.

Středa 13. června, 9.30 hod., výtvarná dílna ke dni otců, koná se v Písničce

Třetí červnová neděle (letos připadá na 17.6) je nepsaným, neoficiálním, avšak všeobecně známým a mohutně oslavovaným dnem všech otců. I my svým tatínkům k tomuto svátku vyrobíme malý dárek!

A tady je malý bonus pro maminky: Nejmilejší táto, dneska svůj den máš, to zas bude veselo, do nosu si dáš!

Čtvrtek 14. června, 9.30 hod., Moje zvířátko, koná se v Písničce

Tento pořad začne představením zvířátka, v našem případě to možná bude trošku adrenalinová záležitost, protože tentokrát nás přijde do školky navštívit had! Děti se o něm dozvědí spoustu zajímavostí. Poté budeme s dětmi hravou formou pomocí různých her, hádanek, obrázků a činností, společně objevovat, co takový had potřebuje ke svému životu. Děti se naučí, jak o něj pečovat, jak se k němu chovat či naopak nechovat. V závěru pořadu budou mít děti, za dohledu lektora (www.crokidy.cz/nase-krouzky/moje-zviratko), prostor pro bližší seznámení se zaručeně přátelským a ochočeným hadem a ty odvážnější určitě zjistí, že had vůbec není slizký. A nakonec mu mohou říct říkanku Had leze z díry …

Úterý 16. června, 9.30 hod., Ze života hmyzu, konat se bude na nedalekém hřišti a v případě nepříznivého počasí v Písničce

Do školky přijde na návštěvu náš oblíbený strejda Petr a zase nám bude zajímavě povídat. Tentokrát o tom, co se děje v trávě.

Představte si, že jste velcí jako mravenec, beruška nebo čmelák a můžete se projít vysokou trávou. Jaké to bude, jaká překvapení, objevy a nebezpečí na vás čekají?

Po setkání s průvodcem mravencem budou děti v trávě, na stromech či keřích a květinách různými metodami pozorovat a chytat hmyz a další drobné živočichy. Prozkoumají a napodobí jejich způsob pohybu a seznámí se s charakteristickými znaky hmyzu (počet nohou, složené oči, sosáček …).

Úterý 26. června, 16.00 hod., Letní setkání s rodiči a přáteli Písničky, klub Carpe Diem

Jako každý rok i letos uspořádáme setkání dětí rodičů a přátel školky, na které vás srdečně zveme!

Setkání proběhne v klubu Carpe Diem, v. Jičínské ulici č. 4, nedaleko od Flory (http://www.carpediemflora.cz/index.php).

 Děti se moc těší, že vám ukáží, co všechno se naučily. A vy se můžete těšit na pěkné básničky a písničky.

Doufáme, že vám společně s dětmi připravíme hezké odpoledne.

Přijďte své děti podpořit a nezapomeňte pozvat babičky a dědečky, tetičky i strejdy, sourozence, chůvy a přátele :-).

Těšíme se!


Vážení a milí rodiče,

rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách v naší Školce Písničce, které proběhnou kromě pravidelného programu. 

Pátek 4.5 – Dětský úsměv, 9.30 hod., koná se v Písničce

Jak už víte, naše školka se zapojila do projektu Dětský úsměv (www.detskyusmev.org), který je pořádán obecně prospěšnou společností Český zelený kříž a je zaměřen na předcházení vzniku zubního kazu a paradentózy.

Do Písničky opět přijde paní lektorka Lucie a tentokrát si zopakujeme všechno, co jsme se už naučili, protože tato lekce je už poslední. A my doufáme, že děti péči o své zoubky zvládnou, samozřejmě s vaší pomocí doma a s naší ve školce.

Od středy 9. května do čtvrtka 31. května se program Písničky bude odvíjet od dvou hlavních témat, kterými jsou Svátek matek a Pražské jaro, svátek hudby.

Středa 9. května, 9.30 hod., výtvarná dílna ke Dni matek, koná se v Písničce

Den matek je mezinárodním svátkem všech maminek, kterým v tento den vzdáváme dík za jejich lásku, péči a ochotu, obětavost, trpělivost a výchovu. Letos mají maminky svátek v neděli 13. května a my bychom je chtěli potěšit. Děti svým maminkám vyrobí v rámci výtvarného workshopu malý dárek. Už se těšíme, že maminkám uděláme radost, protože je máme moc rádi!

Svátek hudby – Pražské jaro

V průběhu školních květnových dní si budeme povídat o hudbě – jsme Školka Písnička, a tak víme, že 12. května začíná Pražské jaro, velký svátek hudby.

Seznámíme se s různými hudebními nástroji, poslechneme si, jak hrají a zkusíme je podle jejich zvuku rozeznávat.

Jednoduchý hudební nástroj si také vyrobíme.

Budeme si vyprávět o lidových písničkách a naučíme se nové. Naučíme se lidový tanec „mazurka“. Když budete chtít, můžete se inspirovat na této adrese a trénovat s dětmi i doma :-).

Čtvrtek 31. května, Den dětí ve Školce Písnička

V mírném předstihu oslavíme svátek dětí - zaslouží si to!

Pro děti budou připraveny sportovní soutěže a budeme soutěžit o medaile! Podle počasí bude soutěžení probíhat buď na nedalekém hřišti, v případě nepříznivého počasí ve školce (budeme mít připraveny obě varianty).

Děti mají rády karnevaly, a proto budeme rádi, když do školky přijdou v nějaké masce, tentokrát výběr necháváme zcela na nich (potažmo na vás :-).

Ve školce pak jednotlivé kreace doplníme malováním na obličej.

Těšíme se!


Vážení rodiče,

rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách ve Školce Písnička, které proběhnou kromě pravidelného programu. Děkujeme za čas, který věnujete tomuto emailu.

Středa 11.4, pohádka Čert a Káča, Divadlo U Hasičů, 10,30 hod.

Veselá výpravná činoherní pohádka s písničkami o hubaté Káče, kterou čert odnese do pekla, a pak toho pořádně lituje, protože Káča je horší než deset Luciferů. Naštěstí je tu ještě ovčák Jíra, a tak nakonec všechno dobře dopadne.

Účinkují: osmičlenný soubor litvínovského Divadla Jany Galinové.

Čert a Káča nás budou čekat v 10.30 hod., a proto budeme ze školky odcházet hned po svačince, v 9.30 hod.

Prosíme o včasný příchod do školky.

Po dohodě ve školce můžete se svými dětmi přijít také přímo k divadlu.

Úterý 17.4 – Moje zvířátko, 9,30 hod. v Písničce.

Tento pořad začne představením zvířátka, v našem případě morčete, o kterém se děti dozvědí spoustu zajímavých informací. Poté budeme s dětmi hravou formou pomocí různých her, hádanek, obrázků a činností, společně objevovat, co morčátko potřebuje ke svému životu. Děti se naučí, jak o morče pečovat, jak se k němu chovat či naopak nechovat. V závěru pořadu budou mít děti, za dohledu lektora (www.crokidy.cz/nase-krouzky/moje-zviratko), prostor pro bližší seznámení s morčátkem.

Pondělí 23.4 – pohádka Ferda Mravenec, Divadlo U Hasičů, 9,30 hod.

Společně s dětmi půjdeme do Divadla U Hasičů, tentokrát na veselou pohádku s písničkami Ferda Mravenec.

Dobrodružství šikovného mravence s červeným šátkem, jeho popleteného přítele Brouka Pytlíka, půvabné, ale trochu nafoukané Berušky, mrzutého hlemýždě a ostatních brouků a broučků z jednoho palouku patří k našim oblíbeným pohádkám.

Hrají členové Docela velkého divadla Litvínov.

Ferda Mravenec a jeho kamarádi na nás budou čekat v 9.30 hod., a proto budeme odcházet ze školky velmi brzy, a to v 8.40 hod.

Prosíme o včasný příchod do školky.

Po dohodě ve školce můžete se svými dětmi přijít také přímo k divadlu.

Středa 25.4 - Čarodějnice v Písničce.

Na čarodějnický den v Písničce se moc těšíme. Naučíme se písničku Pět ježibab, dáme si čarodějnické párečky a čarodějnické nápoje, zatančíme si a budeme čarovat a také hádat z magické krabice. Prostě si ten den užijeme!

Děkujeme za spolupráci při přípravě kostýmů čarodějnic či strašidýlek, ale samozřejmě i princezen ????.

Pátek 27.4 – Dětský úsměv.

Jak už víte, naše školka se zapojila do projektu Dětský úsměv (www.detskyusmev.org), který je pořádán obecně prospěšnou společností Český zelený kříž a je zaměřen na předcházení vzniku zubního kazu a paradentózy. Do Písničky opět přijde paní lektorka Lucie a hravou formou bude s dětmi nacvičovat správné čištění zoubků, povídat si s nimi o tom, co zoubkům prospívá a co jim škodí a jak o zoubky správně pečovat.

Moc se těšíme!


Vážení rodiče,

rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách ve Školce Písnička, které proběhnou kromě pravidelného programu.

Pátek 2.3 a pátek 16.3 – Dětský úsměv v Písničce, vždy od 9.30 hod. 

Naše školka se zapojila do projektu Dětský úsměv (www.detskyusmev.org), který je pořádán obecně prospěšnou společností Český zelený kříž a je zaměřen na předcházení vzniku zubního kazu a paradentózy. Do Písničky opět přijde paní lektorka Lucie a hravou formou bude s dětmi nacvičovat správné čištění zoubků, povídat si s nimi o tom, co zoubkům prospívá a co jim škodí a jak o zoubky správně pečovat.

Úterý 6.3 – Keramická dílna v Písničce, 9.30 hod.

Tvořivá činnost s keramickou hlínou pro všechny šikovné ruce. Postup tvoření a seznámení se s keramickou hlínou a speciálními barvami nám vysvětlí strejda Ondra ze společnosti Crokidy (www.crokidy.cz). Známe ho už z minulého kroužku a moc se na něj těšíme ????. Tentokrát si vyrobíme něco velikonočního!

Středa 7.3 až pátek 23.3 - Svátek knížek a výstava oblíbených knížek dětí.

V březnu budeme děti seznamovat s kouzelným světem knih. Ve školce si každý den čteme a věříme, že i vy doma svým dětem čtete.

V Písničce si už tradičně uspořádáme výstavu nejoblíbenějších knížek dětí (pondělí 19.3). Proto vás, milí rodiče, prosíme o spolupráci – a sice, aby si vaše děti do školky přinesly svoji oblíbenou knížku.

S dětmi si do knížek vyrobíme záložky a také cedulky se jménem, aby se všechny knížky vrátily v pořádku ke svému majiteli. Všechny knížky si společně také prohlédneme a budeme z nich postupně číst.

Děkujeme!

Čtvrtek 15.3 – Letní příhody včelích medvídků (Divadlo U Hasičů), 9.30 hod.

Společně s dětmi půjdeme do našeho oblíbeného Divadla U Hasičů, tentokrát na veselé pohádkové představení o včelích medvídcích a jejich letních dobrodružstvích.

Čmelda a Brumda nás budou čekat přesně v 9.30 hod., a proto budeme odcházet ze školky opět velmi brzy, a to v 8.30 hod. Prosíme tedy o včasný příchod do školky.

Po dohodě ve školce můžete se svými dětmi přijít také přímo k divadlu.

Středa 21.3, Šípková Růženka, Informační centrum Praha 3, Milešovská 1, 10.30 hod.

Společně s dětmi půjdeme do malého divadélka na loutkovou pohádku Šípková Růženka. A tu máme moc rádi. A tak se těšíme, že ji uvidíme znovu, v jiném, komorním, prostředí a s jinými loutkami.

Těšíme se!

 


Vážení rodiče,

rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách v naší Písničce, které proběhnou kromě pravidelného programu. 

Čtvrtek 8.2 – Masopust v Písničce

Budeme si o Masopustu povídat, ochutnáme masopustní koblížky, budeme soutěžit do naší Knihy rekordů a zatancujeme si! Namalujeme si masopustní škrabošky a uspořádáme soutěžní přehlídku masopustních masek. Pokud dětem s přípravou kostýmů pomůžete, budeme rádi, děkujeme.

Středa 14.2 - Svátek svatého Valentýna.

Jedno z pravidel, které se ve školce snažíme dodržovat je Srdíčkové pravidlo: Máme se rádi, protože jsme kamarádi, chováme se k sobě hezky a pomáháme si. Strkat se, prát se a ubližovat si nám nesluší.

A proto také ve školce oslavíme Valentýna, který je patronem zamilovaných, ale vlastně všech, kteří se mají rádi. Budeme si o něm povídat, povíme si také něco o únorových pranostikách a vyrobíme si valentýnská přáníčka.

Středa 15.2 – Příroda v zimě, 9.30 hod. v Písničce – zábavný enviromentální pořad pro děti

Čím se živí, jak se oblékají a kde si hledají úkryt čáp, veverka, liška, sýkorka a ježek? Vystopujeme je podle stop a zvuků a vyzkoušíme si jejich umění odpočinku, prozíravé shromažďování zásob i techniky lovu. A s tím nám pomůže strejda Petr, kterého už dobře známe.

A až se nás budete ptát, budeme vědět, jak se zima liší od jiných ročních období, budeme vědět, co znamená zimní spánek a kdo po celou zimu spí a co všechno zvířátka musejí udělat, aby zimu přežila a jak jim my sami můžeme pomáhat.

Úterý 20.2 – Zimní příhody včelích medvídků (Divadlo U Hasičů), 9.30 hod.

Víte, jak se čmeláčci chystají na zimu? Proč je podzim tak sladký? Kde spí v zimě pavouk? Co dělají čmeláčci o Vánocích? Kdo je to bílé strašidlo s pometlem? Čí jsou stopy ve sněhu?

Představení Zimní příhody včelích medvídků je uváděno v nastudování Divadla Krapet.

Čmeldové nás čekají v 9.30 hod., a proto budeme ze školky odcházet v 8.30 hod. - prosíme o včasný příchod do školky, děkujeme. Pokud by to pro vás bylo pohodlnější, můžete své děti – po dohodě ve školce – přivést k divadlu.

Těšíme se!


Vážení rodiče,

ještě jednou vám i vašim blízkým přejeme krásný nový rok, pevné zdraví, štěstí a lásku a vše dobré.

Rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách ve Školce Písnička, které budou probíhat kromě pravidelného programu. 

Středa 3.1 – Tříkrálové koruny

Budeme si povídat příběh o třech králích, přečteme si o nich pohádku a vyrobíme si tříkrálové koruny. Také se naučíme krásnou písničku, která vypráví o tom jak Kašpar, Melichar a Baltazar přišli navštívit Ježíška a jaké mu přinesli dary.

Pátek 5.1 – Dětský úsměv v Písničce, 9.30 hod.

Naše školka se zapojila do projektu Dětský úsměv (www.detskyusmev.org), který je pořádán obecně prospěšnou společností Český zelený kříž a je zaměřen na předcházení vzniku zubního kazu a paradentózy. Do Písničky už podruhé v pátek přijde paní lektorka Lucie a hravou formou bude s dětmi nacvičovat správné čištění zoubků, povídat si s nimi o tom, jak o zoubky správně pečovat. Další čtyři lekce budou následovat :-).

Úterý 16.1 – Ptáčci na krmítku, 9.30 hod.

Do školky přijde náš kamarád Petr (asociaceampi.cz) a bude nám povídat o tom, jak se mají ptáčci v zimě, jak se o ně můžeme postarat, poví nám o jejich zvyklostech a potřebách. Také se dozvíme, kteří ptáčci u nás přezimují. Abychom se na jaře mohli radovat z ptačího zpěvu, musíme ptáčkům v zimě pomáhat. A ve školce si společně se strejdou Petrem vyrobíme malá krmítka ze šišek, tuku a semínek. A až půjdeme ven, pověsíme je v parku na stromy, aby se malí opeřenci měli dobře!

Čtvrtek 25.1 – Šípková Růženka, Divadlo U Hasičů, 9.30 hod.

Půjdeme s dětmi do Divadla U Hasičů na rodinnou pohádku Jiřího Chalupy a Jaromíra Klempíře pro nejmenší děti s mnoha písničkami a krásnými loutkami - na motivy známé klasické pohádky o Šípkové Růžence.

Do příběhu budou aktivně zapojeny i děti. Dostanou krátkou lekci ze správné mluvy od Jana Přeučila, zatančí si na plese, děvčátka si zahrají na sudičky, všichni společně pomohou hodnému zahradníkovi, aby přemohl stoletý spánek i nebezpečné trní.

Pohádku připravilo Divadlo Evy Hruškové a Jana Přeučila.

Autorem scénáře a textů k písničkám je známý televizní dramaturg a autor mnoha pohádek Jiří Chalupa. Pohádka je plná krásných písniček od hudebního skladatele Jaromíra Klempíře.

Šípková Růženka nás bude čekat přesně v 9.30 hod., a proto budeme odcházet ze školky velmi brzy, a to v 8.30 hod. Prosíme, abyste své děti přivedli do školky včas.

Po dohodě ve školce můžete se svými dětmi přijít také přímo k divadlu.

Moc se těšíme!

 


Vážení rodiče,

rádi bychom vás informovali o nejbližších aktivitách ve Školce Písnička, které budou probíhat kromě pravidelného programu. 

Pátek 1.12 – Dětský úsměv v Písničce, 9.30 hod.,

Naše školka se zapojila do projektu Dětský úsměv (www.detskyusmev.org), který je pořádán obecně prospěšnou společností Český zelený kříž a je zaměřen na předcházení vzniku zubního kazu a paradentózy. Do Písničky tak poprvé v pátek přijde paní lektorka Lucie a hravou formou bude s dětmi nacvičovat správné čištění zoubků, povídat si s nimi o tom, jak o zoubky správně pečovat, a to pomocí modelů zubů, obrázků a pracovních sešitů, které ilustroval pan Miloš Nesvadba. Děti také obdrží nové zubní kartáčky. Celý projekt je rozdělen do šesti lekcí a druhá proběhne v pátek 5. ledna 2018.Ve školce jsou pro vás připraveny letáčky s podrobnými informacemi o projektu.

Úterý 5.12 – Mikuláš v Písničce, 9.30 hod. 

Do školky přijde vzácná návštěva, a to Mikuláš a Anděl. Jejich návštěva je naplánována na dopoledne v 9.30 hod. Mikuláš bude mít u sebe Knihu hříchů a pro každého také malý dárek bude mít Anděl.  Čerta jsme letos nepozvali, aby se děti nebály. 

Než vzácná návštěva přijde, dáme si mikulášskou svačinku, budeme si o Mikulášovi povídat, zopakujeme si říkanky a písničky, které pak Mikulášovi a jeho doprovodu předneseme a také si vyrobíme čertíky a namalujeme mikulášské obrázky.

Pondělí 11.12 – Předvánoční setkání v Kavárně Maluj, 16.30 hod.

Předvánoční setkání, na které vás srdečně zveme, se tentokrát nebude konat v prostorách školky, ale v Kavárně Maluj v Korunní ulici č. 98, Praha 10 (www.kavarna-maluj.cz).

Po odpoledním odpočinku a svačince se tam s dětmi přesuneme a vás budeme očekávat v 16.30 hod., abychom si společně zazpívali koledy.

Poté si můžete s dětmi (na vlastní náklady) namalovat kachličku, talířek nebo hrníček a nechat si je vypálit v peci (personál vám sdělí, kdy si výrobek budete moci vyzvednout).

Úterý 12.12 – Malý kutil v Písničce, 9.30 hod.

Malý kutil je kroužek, který je koncipován tak, aby byla rozvíjena jemná motorika, která je pro děti předškolního a školního věku velmi důležitá. Důraz je kladen také na podněcování trpělivosti a schopnosti koncentrace. Během lekce si děti vyzkoušejí práci s širokou škálou pomůcek a materiálů. Tentokrát si vyrobíme překvapení s vánoční tematikou.

Středa 13.12 – Vánoční pohádka, 9.00 hod., Informační centrum pro Prahu 3, Milešovská 1

Pro děti je připraven vánoční pohádkový příběh o Ježíškovi, kouzelné hvězdě a putování do Betléma se spoustou vánočních koled. A protože už se je ve školce učíme, určitě si některou z nich společně s loutkami zazpíváme.

Vánoční pohádka začne v 9.00 hod., a proto budeme ze školky odcházet v 8.30 hod. - prosíme o včasný příchod do školky, děkujeme.

Středa 20.12 – Ježíšek v Písničce, dopoledne

Do školky přijde Ježíšek! A protože máme ve školce hodné dětičky, přinese jim samozřejmě dárečky. Ježíšek obvykle chodí až 24.12 večer, ale my jsme ho přemluvili, aby k nám přišel už ve středu 20.12 dopoledne.

Než přijde, budeme si povídat o vánočních svátcích, o lidových zvycích, o tom, jak je hezké někoho podarovat a také o tom, že se máme mít rádi nejen o Vánocích. Až uslyšíme zvoneček, půjdeme se podívat ke stromečku – na to, co Ježíšek dětem nadělil.

Moc se těšíme!


Vážení rodiče,

rády bychom vás informovali o nejbližších aktivitách ve Školce Písnička, které budou probíhat kromě pravidelného programu. 

Středa 8.11 – divadelní představení Tři veselá prasátka, 9.30 hod., Divadlo u Hasičů

Dobrodružství tří malých prasátek, která se rozhodla, že budou žít na vlastní pěst a postaví si vlastní domeček. To ovšem netušila, že si na ně brousí zuby velký a hladový vlk! Jak to všechno dopadne? Jak je důležité mít přátele a umět si navzájem pomáhat? To se děti dozvědí právě v tomto činoherním pohádkovém muzikálu s písničkami Jaromíra Nohavici.

Tři prasátka nás čekají v 9.30 hod., a proto budeme ze školky odcházet v 8.30 hod. - prosíme o včasný příchod do školky, děkujeme.

Pokud by to pro vás bylo pohodlnější, můžete své děti – po předchozí dohodě ve školce – přivést přímo k divadlu. 

 

Úterý 14.11 – Keramika, 9.30 hod. ve školce

Tvořivá činnost s keramickou hlínou pro všechny šikovné ruce. Vyrobíme si něco pěkného! Postup tvoření a seznámení se s keramickou hlínou a speciálními barvami nám vysvětlí strejda Ondra ze společnosti Crokidy (www.crokidy.cz). Známe ho už z minulého kroužku kuchtění a moc se na něj těšíme.Naše výtvory ale budou muset 14 dní zasychat, pak je Ondra odveze k vypálení do keramické pece. A nakonec vypálené výrobky přiveze k nám zpět do školky. Děti si hotové výrobky odnesou domů.

Středa 22.11 – Perníková chaloupka, 9.00 hod., Informační centrum pro Prahu 3, Milešovská 1

Společně s dětmi půjdeme na loutkové představení Perníková chaloupka. Pohádku známe, ale v provedení loutek jsme ji ještě neviděli, a proto už jsme nedočkaví!

Jeníček s Mařenkou se na nás budou těšit v 9.00 hod., a proto budeme ze školky odcházet v 8.30 hod. - prosíme o včasný příchod do školky, děkujeme.

Moc se těšíme!

Přílohy

Název Popis odkaz
malujeme_vystava.jpg 137 kB